Tirebolu’dan bir emekli ve bir atama! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’dan bir emekli ve bir atama!


Milli Eğitim camiasına 37 yıl süreyle hizmet eden emektar öğretmen Refik Salim Yılmaz emekliye ayrılırken; hemşerimiz genç eğitimci Hüseyin Cebecioğlu’da Giresun Merkez 19 Eylül İlkokulu’na Müdür Yardımcısı oldu…

Tirebolu, biri genç ve biri de emektar olan iki eğitimciye veda etti. Milli Eğitim camiasına uzun süre başarıyla hizmet eden ve çeşitli yerlerde görev yapan deneyimli öğretmen Refik Salim Yılmaz, kendi isteğiyle emekliye ayrılırken; Tirebolu’nun yetiştirdiği bir başka eğitimci Hüseyin Cebecioğlu’da, Giresun’a tayin oldu.

1982 yılında Kars Merkez Cumhuriyet Ortaokulu’nda başladığı öğretmenlik mesleğini 37 yıl süreyle başarıyla devam ettiren ve son olarak Tirebolu Anadolu Lisesi’nde Müdür Yardımcılığı yapan emektar eğitimci Yılmaz, faal öğretmenlik mesleğine 2019 yılı Temmuz ayı itibariyle nokta koydu. Tirebolu’da eğitim camiasının sevilen ve sayılan öğretmenlerinden biri olan ve ilçemizde çok sayıda okulda görev yapan değerli meslektaşımıza, emeklilik için hayırlı-uğurlu olsun dileklerimizi iletiyor ve sivil hayatında kendisine nice sağlıklı yıllar diliyoruz.

Tirebolu’dan yetişen diğer eğitimci Hüseyin Cebecioğlu’da, mesleğinin baharında Gümüşhane’deki görevinden sonra 4,5 yıl çalıştığı ilçemizden ayrılarak, Giresun Merkez 19 Eylül İlkokulu Müdür Yardımcılığına atandı. Genç eğitimciyi de tebrik ediyor ve kendisine yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.