Tirebolu’dan Elazığ’a yardım eli! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’dan Elazığ’a yardım eli!


24 Ocak’ta Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketi dolayısıyla Tirebolu’da, belediye ve bazı kuruluşlar Yardım Kampanyası başlattı…

Geçtiğimiz hafta içinde Elazığ ve çevresinde yaşanan deprem felaketi nedeniyle yurt çapında başlatılan ve çığ gibi büyüyen Yardım Kampanyalarına, ilçemiz Tirebolu’dan da destek geldi. 24 Ocak’ta meydana gelen depremde mağdur olan vatandaşlar için Tirebolu’da Belediye Başkanlığı başta olmak üzere bazı kuruluşlar Yardım Kampanyası başlattı.

Tirebolu’da belediye tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde Yardım Toplama Çadırı kurulurken; İlçe Ülkü Ocağı Başkanlığı da kale önünde stant açtı. İlçede bu arada, bazı özel kuruluşlar ve parti teşkilatları da depremzedelere yardım için kolları sıvadılar. Tirebolu Belediye Başkanlığı tarafından 27 Ocak Pazartesi sabahı başlatılan Yardım Toplama Kampanyası’nın, 29 Ocak Çarşamba akşamına kadar süreceği ifade edilirken; kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşların; battaniye, ısıtıcı, kuru gıda, çocuk bezi, çocuk maması gibi ayni yardımlarını ilgili çadırda bulunan görevlilere teslim edebilecekleri duyuruldu.

Öte yandan, Tirebolu Ülkü Ocağı Başkanlığı da, deprem bölgesindeki mağdurlara gönderilmek üzere mevsim şartlarına ve her yaş grubuna uygun eşyaları, kale önünde açtıkları stantda toplamaya başladıklarını belirterek, ilçede 3 gün süreyle yardım toplamaya devam edileceğini kaydetti. Tirebolu Ülkü Ocağı Başkanı Yalçın Başar, depremzedeler için yardımda bulunmak isteyenlerin (0552) 298 28 92 nolu telefondan irtibat kurabileceklerini de bildirdi.