Tirebolu+Doğankent AŞ= ŞAMPİYONLUK! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu+Doğankent AŞ= ŞAMPİYONLUK!


Çoğunluğunu Tirebolulu futbolcuların oluşturduğu Doğankentspor, 2019-2020 sezonunu namağlup bitirerek, Süper Amatör Küme’ye yükselmeyi başardı…

Giresun Birinci Amatör Küme Futbol Liginde 2019-2020 sezonu, geçen hafta sonu oynanan maçlarla sona erdi ve çoğunluğunu Tirebolulu futbolcuların oluşturduğu Doğankentspor, yenilgisiz şampiyon olarak Süper Amatör Lige yükseldi.

Geride kalan sezonda büyük bir başarıya imza atan Doğankentspor takımının bu başarısında genç antrenör Mehmet Alim’in yanı sıra, İlçe Kaymakamı Tuncay Karakaş, Belediye Başkanı Ruşen Özden ve Kulüp Başkanı Fatih Şahin’in de önemli katkıları var. Ligin başından beri şampiyonluk için kenetlenen Doğankentspor’da alınan başarılı sonuçlarda tüm futbolcuların önemli katkıları olurken; Mavi-Beyazlı camiaya Tirebolu’dan katılan 6 futbolcunun gösterdiği azami gayret takdire şayan olarak değerlendiriliyor. Mavi-Beyazlı ekipte uzun süre kalecilik yapan ve son dönemde takımdan ayrılarak Güce’ye transfer olan Uğur Şengül ile kadroda joker oyuncu olarak görev yapan Serhat Kemal, orta sahada Doğankent’in yükünü çeken Tolga Bayrak, Barış Melemez ve Batuhan Sarı’nın yanı sıra ileri uçta görev yapan yaşlı kurt Muhammet Bektaş, Doğankentspor’u şampiyonluğa taşıyan isimler olarak kayıtlara geçti. Mavi-Beyazlı takımda Tirebolu-Doğankent dayanışması, başarıyı getirirken; kadroda yer alan diğer Trabzonlu ve Doğankentli oyuncular da gelen şampiyonluğa büyük katkıda bulundular.

Artık Doğankentspor Süper Kümede, bakalım yeni kadro nasıl olacak ve kimler kalıp kimler gidecek? Bunu bizler bilemeyiz, ancak Doğankent’in Süper Kümede kalıcı olması için Mavi-Beyazlı yönetimin bazı fedakarlıklar yapması gerek. Biz bir sporsever olarak Doğankentspor’u kutluyor ve kendilerine Süper Amatör Kümede de şimdiden başarılar diliyoruz.