Tirebolulu akademisyenlerden sitem var! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu akademisyenlerden sitem var!


İstanbul’da bu yıl 9’ncusu gerçekleşen Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’ne katılan Tirebolulu akademisyenler, ilçe yöneticilerine ve ileri gelenlerine sitem dolu konuşmalar yaparak, önerilerinin dikkate alınmadığından yakındılar…

Tirebolulu akademisyenlerden ilçemiz yöneticilerine ve ileri gelenlerine sitem var. İstanbul’da bu yıl 9’ncusu gerçekleşen Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’ne katılan akademisyenler, yaptıkları konuşmalarda sitem dolu sözler sarfederek, Tirebolu’nun sorunlarıyla ilgili konularda ilçe yöneticileriyle STK’ların duyarsız kalmalarından şikayette bulundular.

İstanbul’da çeşitli üniversitelerde görev yapan ve Tirebolu sevdasıyla yanıp tutuşan değerli bilim insanlarımızdan Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin ile İstanbul Su Ürünleri Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. Bayram Öztürk, yine Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaat ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz ve İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Aydın, 9. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri etkinliğinde ayrı ayrı yaptıkları konuşmalarda, Tirebolu için haklı sitemlerini dile getirdiler. Profesörlerimizin yaptığı sitem dolu konuşmalar, sosyal medyada hemşerilerimiz arasında büyük yankı bulurken; Tirebolu’nun bu konudaki vurdumduymazlığı ön plana çıkarıldı.

Tirebolu’ya Kent Konseyi kurulması konusunda hemfikir olan ve bu hususta önemli adımlar atılmasını isteyen bilim insanlarımız, Tirebolu’da asgari müştereklerde birleşememekten dert yanarak, “Tirebolu artık kabuğunu kırmalı ve çözüm bekleyen sorunlarını el ele vererek halletmelidir. Tarihi ve doğal güzellik ve özellikleriyle bilinen güzide ilçemiz artık hak ettiği yeri almalıdır” şeklinde ifadeler kullandılar. Konuşmalarında ilçe yöneticilerine, ileri gelenlerine ve STK’lara da sitemde bulunan profesörlerimiz, Tirebolu’nun mevcut sorunlarıyla herkesin ilgilenmesi gerektiğini dile getirdiler.