Tirebolulu çevrecilerden anlamlı etkinlik! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu çevrecilerden anlamlı etkinlik!


Tirebolu Çevre Kültür ve Turizm Derneği’nin Sakarya İlkokulu öğrencilerinin de desteğiyle düzenlediği etkinliğe, Kaymakamı Yüce ve Belediye Başkanı Takır’da katıldı…

Tirebolu Çevre Kültür ve Turizm Derneği’nin, Dünya Çevreciler Günü münasebetiyle Sakarya İlkokulu öğrencilerinin de desteğiyle düzenlediği etkinlikte, mıntıka temizliği yapan öğrenciler ve diğer katılımcılar, temiz çevre için hem dikkat çektiler ve hem de farkındalık yarattılar.

5 Haziran Dünya Çevreciler Günü’nün tatile bayram tatiline rastlaması nedeniyle 12 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinliğe Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce ile eşi Mina Yüce ve Belediye Başkanı Burhan Takır ile eşi Emriye Takır’da katıldı. İlçemiz merkez okullarından Sakarya İlkokulu 3/A ve 3/B Sınıfı öğrencilerinin öğretmenleri Zübeyde Şeker ile Ruhugül Doğru nezaretinde çevre temizliğine dikkat çeken dövizlerle katıldıkları etkinlikte, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında çevrecilerle biraraya gelen bazı STK temsilcileri, ellerinde çöp torbalarıyla ilçe sahilinde temizlik yaparak, Körliman Mahallesindeki Uzunkum Plajına kadar gittiler.

Çevre Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Sibel Aslan ile dernek yöneticilerinin organizesinde düzenlenen etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yücel Sarıoğlu’da kurum adına destek verirken; İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı’nın da katkılarıyla yapılan anlamlı etkinliğe, belediyenin temizlik işçileri de iştirak etti. İlçe sahilindeki çöpleri toplayarak torbalara dolduran öğrenciler ve katılımcılar, çevre temizliğine dikkat çekerek, sosyal sorumluluk örneği sergilediler.

Çevreciler Derneği Başkanı Aslan, etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, “İçinde yaşadığımız şirin ilçemiz Tirebolu’yu gelecek nesillere doğası korunmuş ve kirlenmemiş olarak teslim etmek adına –TEMİZ ÇEVRE, SAĞLIKLI YAŞAM- sloganı ile daha önünde güzel bir yaşam olan öğrencilerimizin çevre bilincini arttırarak onları geleceğe taşımak amacıyla düzenlemiş olduğumuz etkinlik ilçe halkımıza da örnek olmuştur” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir