Tirebolulu kadın doktor saldırıya uğradı! - SAĞLIK | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu kadın doktor saldırıya uğradı!


Aslen Tirebolulu olup Trabzon KTÜ Farabi Hastanesi’nde görev yapan Dr. Esra Ersöz Genç’in (35),  hastanede yakınını kaybeden bir saldırgan tarafından darp edilmesi, büyük tepkiye yol açtı…

Korona virüs salgını nedeniyle görev yaptıkları hastanelerde canla-başla çalışan ve mesai mefhumu tanımadan gecesini-gündüzüne katan doktorlara uygulanan şiddet, ne yazık ki bir türlü bitmek bilmiyor. Nitekim, son saldırı haberi yanı başımızdaki Trabzon KTÜ Farabi Hastanesi’nden geldi. Trabzon’daki bu üzücü olay, herkesi olduğu gibi, bizi de dehşete düşürdü. Çünkü olayın mağduru olan kadın doktor hemşerimizdi.

Tirebolulu Ersöz Ailesinin kızları olan ve KTÜ Farabi Hastanesi’nde acil servis doktoru olarak görev yapan Esra Ersöz Genç’in, hastanede hayatını kaybeden bir hastanın yakınları tarafından darp edilmesi ve saldırıya uğraması, başta sağlık camiası olmak üzere memleketi Tirebolu’da ve Trabzon’da büyük tepkiye yol açtı.

Trabzon Farabi Hastanesi’nde 27 Nisan Pazartesi günü meydana gelen saldırıda darp edilen Dr. Genç’e, sosyal medya üzerinden geçmiş olsun mesajları yağarken; saldırganın ilk sorgusu sonrasında serbest bırakılması, sağlık camiasında ve kamuoyunda esefle karşılandı. Saldırıya uğrayan doktorun, Twitter’dan olayı anlatıp yardım istemesi üzerine sanık İhsan A. yeniden yakalanarak gözaltına alındı. 35 yaşındaki kadın doktorun, hastanede saldırıya uğraması üzerine harekete geçen STK’lar ve sağlık çalışanları, “Sağlıkta Şiddete Son” sloganlarıyla olayı kınayarak, mağduriyete uğrayan doktora sahip çıktıklarını haykırdılar. Olay zanlısı İhsan A.; kasten yaralama, tehdit ve kamu malına zarar verme suçlarından adliyeye sevkedildi. Acaba sağlıkta şiddete ne zaman son vereceğiz?