Tirebolulu emekli polisin hayvan sevgisi! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu emekli polisin hayvan sevgisi!


Emniyet Teşkilatı’nda uzun yıllar çalıştıktan sonra emekliye ayrılan ve yaşamını memleketi Tirebolu’da sürdüren Mesut Yıldız, sokak hayvanlarına sahip çıkarak hergün yüzlerce kedi ve köpeğin karnını doyuruyor..!

Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesinde oturan ve polislik yıllarında İstanbul’da başlattığı sokak hayvanlarına sahip çıkma alışkanlığını, emekliye ayrıldıktan sonra da sürdüren Mesut Yıldız’ın hayvan sevgisi görülmeye değer.  Tirebolulu emekli polis Yıldız, Yeniköy ve Çarşı Mahallesinde hergün yüzlerce kedi ve köpeğin karnını doyuruyor.

Sokak hayvanlarına aşırı tutkunluğuyla bilinen emekli emniyetçi Yıldız, hemen hemen hergün ilçedeki balıkçılardan ve fırınlardan topladığı atıkları, belirli yerlerde ve etrafında biriken kedilere ve köpeklere yedirerek, onların açlık ihtiyaçlarını gideriyor. Özellikle Yeniköy Mahallesindeki sokak hayvanlarına büyük ihtimam gösteren emekli polis, Tirebolu Balıkçısı Şafak Takır’dan aldığı balık başlarını “Onlar benim evlatlarım” dediği kedilerine yediriyor. Mahalledeki fırınlardan ekmek kırıntıları da toplayan Tirebolu’nun hayvan dostu Mesut Yıldız, ilçedeki hayırseverlerden sokak hayvanlarına kuru yem vermelerini isteyerek, kendisine hemen hemen hergün yardımcı olan balıkçı Şafak Takır’a teşekkürlerini sunduğunu belirterek, “Ben, sokak hayvanlarını ve özellikle kedileri çok seviyorum. Onların sokaklarda aç kalmasına çok üzülüyorum. Bendeki bu sevgi çok eskilere dayanıyor. Görev yaptığım zamanlarda da İstanbul’da yüzlerce, hatta binlerce kediye gözüm gibi bakıyordum. Bu tutkumu emekli olduktan sonra da aynen sürdürüyorum. Herkesin sokak hayvanlarına sahip çıkmasını istiyorum” dedi.

Tirebolu’da sokak hayvanlarının yakın dostu olan ve günün büyük bir bölümünü bu hayvanları beslemekle geçiren emekli polisin, bu anlamlı davranışı, mahalle halkı arasında da büyük memnunluk yaratıyor. Tirebolu’nun hayvansever abisi Yıldız, ilçedeki esnaflardan kendisine kuru yem yardımı yapmaları için çağrıda bulunuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir