Son Dakika

Nisan 19 2024 | Cuma
EĞİTİM

Tirebolulu esnaftan örnek davranış…

İlçede fırıncılık yapan Mehmet Eyibil, Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne rahmetli babası Bilal Eyibil adına modern bir KÜTÜPHANE yaptırdı…

Tirebolulu hayırsever esnaf Mehmet Eyibil, ilçenin önemli eğitim kurumlarından biri olan Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne modern bir kütüphane yaptırdı. Yaklaşık 1500 kitabın bulunduğu kütüphanenin açılışı 8 Şubat Perşembe günü sade bir törenle gerçekleşti.

Tirebolu’daki bir okulu kütüphaneye kavuşturan ilçenin hayırsever ve yardımsever esnaflarından fırıncı Mehmet Eyibil, rahmetli babası Bilal Eyibil’in adını yaşatmak adına örnek bir davranışta bulunarak, Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne modern bir kütüphane kazandırdı. Okulda “Bilal Eyibil Kütüphanesi” adı verilen kültür hazinesinin açılışına İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı ile İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Hamdi Yıldız ve diğer ilçe protokolüyle okul müdürleri katıldı.

Yaklaşık 1500 kitabın bulunduğu modern kütüphanede öğrenciler bol bol kitap okuyup satranç oyunu oynayabilecekler. Tirebolu Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Altan Bal, okullarına modern bir kütüphane kazandıran eğitim gönüllüsü ve hayırsever iş adamı Mehmet Eyibil’e ve ailesine teşekkür ederken; İlçe Kaymakamı Tavlı’da, bu örnek davranışından dolayı Eyibil’i ve ailesini kutladı.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler