Tirebolulu Gazi Ustaoğlu, kalbine yenik düştü! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu Gazi Ustaoğlu, kalbine yenik düştü!


Kıbrıs Savaşı Gazilerinden Kemal Ustaoğlu, 28 Haziran Perşembe günü Tirebolu’nun Karademir Köyünde askeri törenle toprağa verildi…

Tirebolulu emekli polis ve Kıbrıs Savaşı Gazisi Kemal Ustaoğlu (65), geçirdiği ani kalp krizi sonucu hayata veda ederek, ailesini ve sevenlerini üzüntüye boğdu. 27 Haziran Çarşamba günü yaşamını kaybeden Kıbrıs Savaşı Gazisi Ustaoğlu, 28 Haziran Perşembe günü ilçede düzenlenen askeri törenle Karademir Köyünde toprağa verildi.

Polislik mesleğinden emekli olduktan sonra Tirebolu’nun Demirci Mahallesinde hayatını sürdüren evli ve 2 çocuk babası Kıbrıs Savaşı Gazisi Ustaoğlu, 27 Haziran Çarşamba günü öğle saatlerinde bahçelerinde çalıştıktan sonra eve döndü. Eşine rahatsızlandığını söyleyen talihsiz Gazi, geçirdiği kalp krizine yenik düşerek, hayatını kaybetti. Gazi Ustaoğlu için 28 Haziran Perşembe günü Tirebolu’da hazin bir tören düzenlendi. İlçenin Demirci Mahallesinde düzenlenen törene, Trabzon Merkez Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Albay Ahmet Burak Yürüten komutasındaki Tören Mangası da katıldı. Naaşı saat 11.30’da askerler tarafından Demirci Mahallesindeki evinden alınan Ustaoğlu, Halkovalı’daki Naipoğlu Camii avlusuna getirildi.

Gazinin ağabeyi Ali Ustaoğlu ile kardeşi Mustafa Ustaoğlu ve eşi Fatma Ustaoğlu, çocukları Erkin ve Çiğdem, cenazeye gelenlerin taziyelerini kabul ederlerken; törene Tirebolu Kaymakamı Abdulkadir Şahin ile Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya, CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven, İYİ Parti İlçe Başkanı Erdinç Bektaş, İlçe Garnizon Komutanı Hakan Baştürk, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Hamdi Yıldız, gaziler, STK temsilcileri ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Gazi Ustaoğlu’nun cenaze namazı, Öğle Namazını müteakip Halkovalı Naipoğlu Camiinde kılındıktan sonra defin işlemi için Trabzon Merkez Komutanlığına bağlı askerler tarafından doğum yeri olan Karademir Köyüne götürüldü ve orada toprağa verildi. Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhum gazimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…