Tirebolulu genç, Kürtün’de derede boğuldu! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu genç, Kürtün’de derede boğuldu!


Bayram tatili için Tirebolu’dan Kürtün’deki akrabalarının yanına giden 16 yaşındaki Ramazan Durmuşkaya, serinlemek için girdiği derede kendisini kurtarmak isteyen akrabası A. Kadir Keleş ile birlikte boğularak can verdi…

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Tirebolu’dan Kürtün’deki akrabalarının yanına giden 16 yaşındaki Ramazan Durmuşkaya, serinlemek için girdiği derede kendisini kurtarmak isteyen akrabası Abdülkadir Keleş (24) ile birlikte boğularak ailelerini yasa boğdular.

Edinilen bilgiye göre, Tirebolu’nun Köseler Köyünden Kürtün’deki akrabalarını yanına bayramlaşmaya giden Ramazan Durmuşkaya, 26 Ağustos Pazar günü akşam saatlerinde serinlemek için Taşlıca Köyü Çatalkaya Mahallesinden geçen Deregözü Deresine girdi. Derede boğulma tehlikesi geçiren Durmuşkaya’yı kurtarmak için dereye atlayan akrabası 24 yaşındaki Abdülkadir Keleş de akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Çevreden görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen ekipler, her iki gencin de dereden cansız bedenlerini çıkardılar. İki gencin naaşları, savcılık olay yeri incelemesinin ardından Kürtün Devlet Hastanesi Morguna kaldırılırken; acı haber Tirebolu’da ve Kürtün’de büyük üzüntüye neden oldu.

Kürtün’deki derede boğularak ölen gençlerden A. Kadir Keleş’in cenazesi 27 Ağustos Pazartesi günü Taşlıca Köyünde toprağa verilirken; bayramlaşmak için Kürtün’deki akrabalarının yanına giden ve yüzme bilmediği için derede boğulan Ramazan Durmuşkaya’da 28 Ağustos Salı günü Tirebolu’nun Köseler Köyünde son yolculuğa uğurlandı.  Aslen Tirebolu’nun Yalç Köyünden merhum İmamın Hakkı’nın oğlu Hasan Durmuşkaya’nın torunu olan Ramazan Durmuşkaya’nın, hayatının baharında derede boğularak ölümü, ilçede ve akrabaları arasında derin üzüntü yaratırken; Durmuşkaya’nın Köseler Köyündeki cenazesine Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak ile Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya’da katıldı.