Son Dakika

Aralık 11 2023 | Pazartesi
GÜNDEM

Tirebolulu imamdan, Afrin için dilekçe..!

Tirebolu’nun Yaraş Köyü İmam-Hatibi Keşmer, gönüllü olarak Afrin’e gitmek için Askerlik Şubesi Başkanlığına dilekçe verdi…

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Afrin’de terör örgütlerine kan kusturduğu “Zeytin Dalı Harekatı”na, Tirebolulu köy imamından anlamlı bir destek geldi. İlçenin Yaraş Köyü İmam-Hatibi 4 çocuk babası Selim Sarper Keşmer, Afrin’deki harekata katılmak üzere Tirebolu Askerlik Şubesi Başkanlığına dilekçe verdi.

Ülkenin huzur ve güvenliği, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve bölgenin terör yapılanmalarından arındırılması için seve seve savaşa gitmeye hazır olduğunu söyleyen köy imamı Keşmer, “Vatan ve milletimiz için Afrin’deki –Zeytin Dalı Harekatı-na katılmaya hazırım. Söz konusu harekatımız azim ve kararlılıkla devam ederken, biz de bu harekata destek vermeyi kendimize görev biliyoruz” diyerek, yeni askere gitmiş bir genç gibi, şanlı Türk Ordusu’na her an katılmaya hazır ve nazır olduğunu söyledi. Tirebolulu köy imamının bu anlamlı jesti, kamuoyunda takdirle karşılanırken; ilçeden Afrin’e gitmek için çok sayıda sivilin hazır olduğu kaydedildi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler