Tirebolulu karatecilerden 4 altın madalya geldi… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu karatecilerden 4 altın madalya geldi…


3 Temmuz’da Giresun’da yapılan 15 Temmuz Şehitleri Turnuvasına katılan Tirebolu Karate Takımı, bu anlamlı turnuvadan 4 altın, 7 gümüş ve 7’de bronz madalya ile döndü…

Giresun’da 3 Temmuz’da 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlenen Minikler ve Yıldızlar Karate İl Birinciliğinde, büyük başarıya imza atan antrenör Ercan Kara nezaretindeki Tirebolu Karate Takımı; turnuvadan 4 altın, 7 gümüş ve 7’de bronz madalya ile döndü.

Minikler ve Yıldızlar kategorisinde gerçekleşen Karate İl Birinciliğine 18 sporcu ile katılan Tirebolu Ekibi, Yıldızlarda 2 ve Miniklerde de 2 altın madalya alırken; diğer sporcular da gümüş ve bronz madalyalara adeta ambargo koydular. Yıldızlar kategorisinde Ömer Batuhan ve Emir Tunahan Topal kardeşlerle birinci olan Tirebolu Karate Takımı, Minikler kategorisinde de Yağmur Karakış ve Buglem Çobantürk ile altın madalyanın sahibi oldu.

Tirebolu Ekibinin başarılı antrenörü Kara, Giresun’da yapılan Karate İl Birinciliğinde güzel sonuçlara imza atan sporcularıyla bir kez daha gurur duyduğunu ifade ederek, diğer sporculardan da 7’sinin gümüş ve 7’sinin de bronz madalya aldığını söyledi. Karatecilerimizin bu başarısı ilçede büyük sevnç yarattı.