Son Dakika

Mart 4 2024 | Pazartesi
YAŞAM

Tirebolulu kasap, kalbine yenik düştü!

İlçenin sevilen esnaflarından 3 erkek çocuk babası Tuncer Öztürk (57), evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda ederek, ailesini ve arkadaşlarını üzüntüye boğdu..!

Tirebolu’nun sevilen ve sayılan esnaflarından Tuncer Öztürk (57), evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybederek, ailesini ve yakınlarını derin bir üzüntüye boğdu. Evli ve 3 erkek çocuk babası Öztürk, uzun süreden beri Tirebolu’da esnaflık yapıyordu.

Işıklı Köyünün en eski ve tanınmış esnaflarından merhum Hacı Eminoğlu İbrahim Öztürk’ün hayattaki oğullarının en büyüğü olan ve Tirebolu’da uzun süreden beri esnaflık yapan Tuncer Öztürk, ilçenin Körliman Mahallesinde ikamet ediyordu. Işıklı Köyü sakinlerinden Bayram, Recep, Cengiz ve İbrahim Öztürk’ün abileri olan Tuncer Öztürk, 10 Haziran Pazartesi gecesi evinde aniden rahatsızlanarak, çocukları tarafından Tirebolu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Fikriye Öztürk’ün eşi ve Emrah, Tolga ve Samet’in biricik babaları talihsiz esnaf Tuncer Öztürk, gece hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi ve genç sayılabilecek bir yaşta yaşama veda etti.

Tirebolu’nun sevilen esnaflarından biri olan ve babasından kalan mesleği çocuklarıyla birlikte sürdüren Tuncer Öztürk, kasaplık mesleğinin yanı sıra lokanta işletmeciliği ve oto alım-satımı da yapıyordu. Çalışmayı seven çok temiz karakterli ve dürüstlük timsali bir esnaf olan ve bu yönüyle de önemli bir çevresi bulunan Öztürk’ün ani kaybı, özellikle Işıklı Köyünde ve sülalede derin üzüntüye yolaçarken; 11 Haziran’da gerçekleşen cenazesine çok sayıda insan katıldı. Cenazeye katılan arkadaşları ve yakınları, Öztürk Ailesine taziyelerini sunarken; merhumun kardeşleri, oğulları Emrah, Samet ve Tolga ile biricik eşi Fikriye Öztürk, derin üzüntü içindeydiler. Biricik babalarını zamansız kaybetmenin üzüntüsü içinde olan ve ardından ağıtlar yakan oğullarını teskin etmek de kolay olmadı. 11 Haziran günü Işıklı Köyü adeta yasa bürünmüştü.

Tirebolu’nun açık kalpli esnafı ve Öztürk Ailesinin en büyük dağı olan Tuncer Öztürk’ün, Işıklı Köyündeki cenazesine mahşeri bir kalabalık katılırken; cenazeye katılanlar onun ardından göz yaşı döktü. Ailenin temel direği olan ve zamansız ölümüyle herkesi üzen talihsiz esnaf Tuncer Öztürk, 11 Haziran Salı günü Işıklı Köyünde son yolculuğuna gözyaşları içinde uğurlandı. Babalarının ölümüyle çok sarsılan ve cenazeye katılarak kendilerine taziyelerini bildiren herkese sonsuz teşekkürlerini ileten Emrah-Samet-Tolga kardeşler, “O, ailemizin temel direği ve arkamızı yasladığımız dağımızdı. Koca bir dağ yıkıldı. Acımız çok büyük. Onun acısına nasıl dayanacağız?” şeklinde ağıtlar yakıp,annelerine sarılırken, adeta yürekleri dağladılar.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, oğullarına ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler