Tirebolulu Koç, Bölge Birincisi Oldu! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu Koç, Bölge Birincisi Oldu!


Sinop’ta yapılan 2019 Hutbe Sunum Yarışması’na Giresun birincisi olarak katılan Tirebolulu hatip Muhammet Koç, Jüri Heyeti tarafından Karadeniz Bölge Birincisi ilan edildi…

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2019 Yılı Hutbe Sunum Karadeniz Bölge Birinciliği Yarışması, geçtiğimiz hafta Sinop’ta yapıldı ve bu yarışmada ilimizi temsil eden Tirebolulu hatip Muhammet Koç bölge birincisi oldu.

Bölgeden 9 il birincisinin katıldığı yarışmada Giresun temsilcisi Koç birinci olurken, bu güzel haber Tirebolu’da ve Giresun’da büyük memnunluk yarattı. Sinop’un ev sahipliği yaptığı yarışmayla ilgili bir değerlendirmede bulunan İl Müftüsü Hayri Çelik; gönülleri coşturmak ve insanlara dinletecek tarzda hatipliği ön plana çıkarmak amacıyla düzenlenen söz konusu yarışmada, birbirinden yetenekli hatipleri izlediklerini belirterek, bu yarışmada Karadeniz Bölge Birincisi seçilen Koç’a, Türkiye finallerinde başarılar diledi.

Sinop’taki yarışmada ilk sıra Giresun’un olurken; ikinci sırayı Çorum’dan Fikret Demirkan ve üçüncü sırayı da Amasya’dan İbrahim Aslan aldı. Yarışmada dereceye giren hatiplere çeşitli ödüller verildi. Hutbe Sunum Yarışması’nda Karadeniz Bölge birincisi seçilen Tirebolu temsilcisi Muhammet Koç’u tebrik ediyor ve kendisine Türkiye finallerinde de başarılar diliyoruz.