Son Dakika

Haziran 24 2024 | Pazartesi
YAŞAM

Tirebolulu Mühendis, Bursa’da öldü!

Tirebolulu emekli öğretmenler Leyla ve Necla Durmuşoğlu’nun biricik kardeşleri İnşaat Mühendisi Bedri Durmuşoğlu (63), tedavi gördüğü Bursa’da yaşamını yitirerek, ailesini ve yakınlarını derin üzüntüye boğdu..!

Tirebolu’nun Kurucakale Mahallesi sakinlerinden merhum Hasan ve merhume Muteber Durmuşoğlu’nun tek erkek evladı İnşaat Mühendisi Bedri Durmuşoğlu (63), böbreklerindeki rahatsızlık nedeniyle tedavi gördüğü Bursa’da 24 Ağustos Cumartesi günü hayata veda ederek, ailesini ve yakınlarıyla sevenlerini yasa boğdu.

İş hayatını noktaladıktan sonra ailesiyle birlikte İzmir’de oturan ve böbreklerinden rahatsız olan Tirebolu’nun sevilen şahsiyetlerinden İnşaat Mühendisi Bedri Durmuşoğlu, önce Ordu’daki tedavisinden sonra Bursa’da ameliyat masasına yattı. Böbreklerinden iki kez operasyon geçiren ve son ameliyattan sonra iyice ağırlaşan talihsiz mühendis Durmuşoğlu, 24 Ağustos Cumartesi günü yatmakta olduğu hastanede yaşamını kaybetti.

Emekli hemşire Yasemin Durmuşoğlu ile evli olan 2 çocuk babası Bedri Durmuşoğlu, emekli öğretmenler Leyla ve Necla Durmuşoğlu’nun biricik kardeşleriydi. Rahatsızlığı sırasında tek erkek kardeşleri olan Bedri’yi bir an olsun bile yalnız bırakmayan ablaları Leyla ve Necla öğretmenler, biricik kardeşlerini kaybetmenin acısıyla sarsıldılar. Emekli mühendis Bedri Durmuşoğlu’nun evlatları Ayşegül hanım ile Oğuzhan Durmuşoğlu’da, biricik babalarını kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadılar. Tirebolu’nun sevilen şahsiyetlerinden Bedri Durmuşoğlu için 25 Ağustos Pazar günü ilçede hazin bir tören düzenlendi. İnşaat Mühendisi Bedri Durmuoğlu’nu son yolculuğuna uğurlamak için Kurucakale semtindeki evlerinin önüne gelen arkadaşları ve yakınları, büyük bir üzüntü içinde ailenin geride kalan fertlerine taziyede bulunurlarken; saat 15.30’da yaılan helallik alımından  sonra talihsiz mühendisin naaşı Cintaşı Camii’ne götürüldü. Burada İkindi Namazını müteakip kılınan Cenaze Namazından sonra Kurucakale Mezarlığına götürülen Durmuşoğlu, göz yaşları arasında toprağa verildi.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhum kardeşimiz Bedri Durmuşoğlu’na Allah’tan rahmet, eşi Yasemin hanım ile çocukları Ayşegül ve Oğuzhan’a, ayrıca öğretmen ablaları Leyla ile Necla bacılarımıza da başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler