Tirebolulu Muhtar Altay’dan, Örnek Proje! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu Muhtar Altay’dan, Örnek Proje!


Tirebolu Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay, “Mahallemin Dükkanı” adını verdiği proje ile ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımda bulunuyor…

Son yapılan Yerel Seçimlerde Tirebolu’nun en büyük ve en eski mahallelerinden biri olan Yeniköy Mahallesinde muhtarlığa seçilen Osman Altay, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında yeni bir projeye daha imza atarak, ilçedeki ve mahalledeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara her türlü malzeme konusunda destek veriyor.

Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencileri ve mahalledeki genç arkadaşlarıyla birlikte muhtarlık ofisi yanındaki bir işyerine “Mahallemin Dükkanı Projesi” adıyla bir dükkan açan muhtar Altay, ilçedeki kurumlardan ve bazı STK’larla hayırsever esnaflardan topladıkları malzemeleri, bu dükkanda dizayn ederek, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunuyor. Mahallede geliştirdiği örnek projelerle dikkat çeken ve ön plana çıkan idealist ve yardımsever muhtar Altay, tüm bu etkinlikleri Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında gerçekleştirdiğini belirterek, “Bizler, kamu görevlisi olarak görev yaptığımız mahalleye ve ilçemize katkıda bulunmak ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak amacıyla hareket ediyoruz. Yeni geliştirdiğimiz projeye her kesimden önemli ölçüde destek var. Bu projemizin amacına ulaşması yolunda mahalle arkadaşlarımızın ve İletişim Fakültesi öğrencilerinin verdiği destek de bizleri son derece memnun ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza her türlü katkıyı sağlamak için çaba gösteriyoruz” dedi.

Yeniköy Mahallesinde “Mahallemin Dükkanı Projesi” adı altında açılan ofiste; giyim-kuşam, ortopedik materyaller ve kuru gıda malzemelerinin yanı sıra çeşitli ev eşyaları da bulunuyor. Muhtar Altay, söz konusu dükkanda dizayn ettikleri yardım malzemelerini, kendilerine müracaatta bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara bizzat kendi eliyle takdim ettiğini de sözlerine eklerken; ilçedeki hayırsever esnaflardan projeye desteklerini sürdürmelerini istedi.