Tirebolulu öğrenciler ödüllerini aldı! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu öğrenciler ödüllerini aldı!


Tirebolu’da, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100’ncü yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri, 12 Mart Cuma günü Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti…

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100’ncü yıldönümü ve marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında Tirebolu’da düzenlenen program, İlçe Kaymakamı Cevat Gün’ün de katılımıyla 12 Mart Cuma günü Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda icra edildi.

Tirebolu İmam-Hatip Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan programa saat 10’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. İmam-Hatip Lisesi Müdürü Tevfik Yılmaz’ın, günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra, Mehmet Akif Ersoy’un hayatı video eşliğinde izlendi. Kaymakam Cevat Gün ile ilçe protokolünün de katıldığı programda, “Bülbül” adlı şiir okundu.Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda icra edilen programın son bölümünde Ödül Töreni yapıldı ve ilçede İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nda ilk 3’e giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Gün tarafından verildi. Öğrencileri tebrik eden Kaymakam Gün, ilk ve orta okullarda ilk 3 sırayı alan bu öğrencilerle günün anısına fotograf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Öte yandan, TBMM Genel Kurulu’nda 2021 yılı, “İstiklal Marşı Yılı” olarak kabul edildi. Bu nedenle, 2021 yılında tüm kurum ve kuruluşlarla okullarımızda etkinlikler yapılacak ve bu süreç 2022 yılı Mart ayına kadar devam edecek. Büyük şairin de buyurduğu gibi, “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” diyor ve Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.