Tirebolulu öğretmenler hızlı başladı! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu öğretmenler hızlı başladı!


İl bazında düzenlenen Öğretmenler Futsal Şampiyonasına katılan Tirebolulu Öğretmenler, ilk maçta Çanakçılı meslektaşlarını 16-5 gibi açık farklı bir skorla yendiler…

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nce; öğretmenler arasındaki iletişimi arttırmak, birlik ve dayanışma duygularını geliştirmek, sporun önemini vurgulamak ve geniş kitlelere yayılmasında öğretmenlerin rehberliğinden yararlanmak amacıyla Türkiye Öğretmenler Kupası Turnuvası düzenlendi. Salon futbolu (futsal), 3×3 basketbol, voleybol ve masa tenisi gibi branşlarda düzenlenen turnuva; Karadeniz’de 2 olmak üzere 8 ayrı bölgede öğretmenler arasında gerçekleştirilecek. Turnuva için her ilçede takım kurulacak ve ilk etap maçları il merkezinde yapılacak.

İşte bu turnuva için bir süreden beri hazırlıklarını sürdüren ve Futsal Şampiyonasına katılan Tirebolu’da çeşitli okullarda görev yapan öğretmenler, 24 Ekim’de ilk maçlarına çıktılar. İlk maçta Çanakçılı meslektaşlarıyla karşı karşıya gelen Tirebolulu Öğretmenler, sahadan 16-5 gibi açık farklı bir skorla galip ayrılırken; gollerimiz İbrahim Keskin (8), Muhammet Bektaş (6), Yıldırım Albayrak ve Adem Selçuk Üçüncü’den geldi. Tirebolulu öğretmenler, turnuvadaki ikinci maçlarını 25 Ekim’de Derelili öğretmenlerle oynayacaklar. Tirebolu Öğretmenler Takımında; İbrahim Keskin, Muhammet Bektaş, Adem Selçuk Üçüncü, Ahmet Durmuşkaya, Yasef Erdal, Yıldırım Albayrak, Zekeriya Küçük, Zihni Yılmaz, Murat Semiz ve Halil Uğur Demir  gibi öğretmenler yer alıyor.