Tirebolulu şehidin ailesine Şehadet Belgesi!

Tunceli ili Nazımiye ilçesi Jandarma Komutanlığında görevliyken şehit olan Tirebolulu Jandarma Uzman Onbaşı Mahmut Kır’ın ailesine, Giresun Valisi Sarıfakıoğulları tarafından Şehadet Belgesi ve Beratı takdim edildi…

Tunceli ili Nazımiye ilçesi Jandarma Komutanlığı’nda görevliyken şehit olan Tirebolulu Jandarma Uzman Onbaşı Mahmut Kır’ın ailesine, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları tarafından Şehadet Belgesi ve Beratı verildi.

Şehit asker Kır’ın, ilçemizin Örenkaya Köyünde yaşayan ailesini ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları, ailenin acısını bir kez daha paylaşarak, başsağlığı dileklerini yineledi ve sabırlar diledi. Vali Sarıfakıoğulları, evde okunan duaların ardından Şehadet Belgesiyle beratını, şehidin babası Taner Kır ile annesi Huriye Kır’a takdim etti.

Bilindiği üzere, Jandarma Uzman Onbaşı Mahmut Kır, Tunceli ili Nazımiye ilçesi Jandarma Komutanlığı kışlasında 9 Nisan 2019 tarihinde silah arkadaşı tarafından kazaen vurularak yaralanmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir