Tirebolulu şehit Kefal’in ailesine ‘Övünç Madalyası’ verildi… - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu şehit Kefal’in ailesine ‘Övünç Madalyası’ verildi…


Giresun Valiliğinde 23 Ocak Salı günü düzenlenen “Kahramanlarımıza Madalya ve Berat” törenine Tirebolu Belediye Başkanı Karapıçak’da katıldı…

Giresun’da Valilikçe düzenlenen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” töreninde, Tirebolulu 15 Temmuz şehidi İsmail Kefal’in ailesine de Övünç Madalyası verildi. 23 Ocak Salı günü Valilikte gerçekleşen törene Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’da katıldı.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, terörle mücadelede şehit olanlarla 15 Temmuz gazilerine Devlet tarafından verilen Övünç Madalyası ve Beratı’nı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına, şehitlerin aileleri ve gazilere takdim ederken, törende yaptığı anlamlı konuşmada, “Bu millet, 15 Temmuz gecesi vatan hainlerine nasıl fırsat vermediyse, gelecekte de üzerine düştüğünde aynı kararlılığı fazlasıyla gösterecektir” dedi.

Giresun’da, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı 3 şehit yakını ile iki 15 Temmuz gazisine verilirken; Valilikteki törene Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Ak Parti İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak ile kurum müdürleri katıldı.