Tirebolulu şehit Kirman’ın ismi yaşatılacak! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolulu şehit Kirman’ın ismi yaşatılacak!


İlçenin Çarşı Mahallesinde bulunan üstgeçite, 1993 yılında terör saldırısı sonucu şehit olan Piyade Komando Çavuş Ramazan Kirman’ın ismi verildi…

Tirebolu Belediye Meclisi, 1993 yılında şehit olan hemşerimiz Piyade Komando Çavuş Ramazan Kirman’ın isminin yaşatılması için anlamlı bir karar aldı ve şehidin ismini ilçedeki üstgeçide verdi.                                                   

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’ın başkanlığında yapılan Temmuz ayı meclis toplantısında alınan kararla, 1993 yılında Bitlis’in Tatvan ilçesinde şehit olan hemşerimiz Piyade Komando Çavuş Ramazan Kirman’ın ismi Çarşı Mahallesindeki üstgeçide verildi. Yapılan çalışmaların ardından şehidimizin ismini yazan tabela üstgeçide asılarak, vatan uğruna canlarını veren şehitlerimizin hatıraları yaşatılmış oldu.

Tirebolu Belediye Başkanı Karabıçak, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Ülkemizin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Tirebolu Belediyesi olarak şehitlerimizin isimlerini yaşatıyoruz. Onlar, bizlerin rahat bir hayat sürmesi için canlarını hiçe saymış yiğit evlatlarımızdır. Şehitlerimiz için ne yapsak azdır, bu hususta Ramazan kardeşimi ve tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.