Tirebolu’nun eski müftülerinden Yılmaz, vefat etti! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’nun eski müftülerinden Yılmaz, vefat etti!

2007-2009 yıllarıarasında ilçemiz Tirebolu’da da görev yapan Müftü Hızır Hilmi Yılmaz,İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda ederek camiasını yasa boğdu!

Tirebolu eski müftülerinden Hızır Hilmi Yılmaz (54),  son olarak görev yaptığı İstanbul’da geçirdiğikalp krizi sonucu hayata veda ederek, Diyanet camiasını ve sevenlerini yasaboğdu.

Aslen Rizeli olan ve 2007-2009 yılları arasında ilçemiz Tirebolu’da da görev yapan Yılmaz,18 Aralık Salı günü geçirdiği kalp krizi sonucu İstanbul’da vefat etti. Son olarak İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde görev yapan ve 18 Aralık Salı günü sabah saat 10 sıralarında Beşiktaş’tan Üsküdar’a giderken, yolda ani bir kriz geçirdi. Olaydan sonra İstanbul Dr. Siyami Ersek Hastanesi’ne kaldırılan talihsiz din adamı Yılmaz, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemeyerek yaşama veda etti.

Çeşitli yerlerde başarıyla görev yapan, her gittiği yerde Diyanet camiasının taktirini kazanan ve halkın büyük sevgisine mazhar olan Yılmaz’ın cenazesi memleketi Rize’de toprağa verilecek. Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhum müftümüze Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve Diyanet camiasına başsağlığı diliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir