Son Dakika

Mayıs 28 2024 | Salı
SİYASET

Tirebolu’nun meclis adayları belli oldu…

İl Genel Meclisi üyeliği için Ak Parti’de ilk 3 yeni isimlerden oluşurken; CHP’de birinci sırada Ömer Cebeci  ve MHP’de de ilk sırada Ömer Topal yer aldı…

31 Mart tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde partilerde meclis adayları için yaşanan heyecan sona erdi ve partilerin İl Genel Meclisi ile Belediye Meclisi Üyeliği için gösterecekleri adaylar belli oldu.

Tirebolu’da 3 büyük partinin 3 kişilik İl Genel Meclisi için gösterdiği adaylar, Ak Parti’de yeni isimlerden oluşurken; CHP’de ilk sıra Ömer Cebeci’ye ve MHP’de de birinci sıra Ömer Topal’a verildi. Ak Parti’de İl Genel Meclisi Üyeliği için birinci sıraya eski meclis üyelerinden Murat Arslan, ikinci sıraya Belediye Başkan adaylarından Mehmet Şener ve üçüncü sıraya da yönetim kurulu üyelerinden Kahrı Alkaş yerleştirildi. Ak Parti’de kontenjan adayı ise Halil İbrahim Ünal oldu. Kazım Tarakçı’nın kontenjan adayı olarak gösterildiği CHP’de İl Genel Meclisi Üyeliği sıralamasında ilk sıradaki Ömer Cebeci’den sonra ikinci sırayı Harun Yılmaz ve üçüncü sırayı da İsmet Yıldırım alırken; MHP’de ilk sıra Ömer Topal’a verilmiş olup, ikinci sırada Sedat Alişar, üçüncü sırada da Kazım Durmuşkaya yer aldı. MHP’nin Encümen için kontenjan adayı Orhan Karahan olarak açıklandı.

TİREBOLU’DA PARTİLERİN BELEDİYE MECLİSİ ADAYLARI KİMLER?

19 Şubat tarihi itibariyle partiler tarafından İlçe Seçim Kurulu’na verilen ve henüz kesin olmayan listelere göre Ak Parti ile CHP ve MHP’nin, Tirebolu’da Belediye Meclisi Üyeliği için belirlediği isimler şu şekilde sıralandı:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ (AK PARTİ):

1 – Erim Yaman, 2 – Arif Aydın, 3 – Mustafa Meşe, 4 – Halil Kadıoğlu, 5 –Fahrettin Öztürk ,  6 – Cemil Alarçin, 7 – Leyla Demiröz, 8 – Yusuf Göbel, 9 – Muhammed Ayyıldız, 10 – Nagihan Atacan.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP):

1 – Temel Cırıt, 2 – Atilla Aydın, 3 – Yusuf Memiç, 4 – Kadir Aksoy, 5 – Celalettin Fırat, 6 – Cemil Çalık, 7 – Mahmut Eyüp Gök, 8 – Yunus Karaman, 9 – Ali Atıcı, 10 – Ersin Zıvalı.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP):

1 – Cahide Nakipoğlu Karaman, 2 – Adil Emanet, 3 – Ahmet Metin, 4 – Hasan Karaca, 5 – İbrahim Doboğlu, 6 – Mehmet Aycı, 7 – Tarık Sezer, 8 – Adem İlmek, 9 – Ali Ayaz, 10 – Engin Çalık.

Dip not: Parti isimleri alfabetik sıraya göre düzenlenmiştir.  

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler