Tirebolu’nun OTOPARK’a ihtiyacı yok mu? - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’nun OTOPARK’a ihtiyacı yok mu?


Fındıkçıların ve gurbetçilerin de gelmesiyle nüfusu dörde-beşe katlanan Tirebolu’da, özellikle Cuma günleri şehir içindeki yol kenarları ve ceplerin, özel OTOPARK olarak kullanılması şikayete yol açıyor…

Tirebolu’da yıllardır göreve gelen Belediye Başkanlarının en büyük sıkıntısı, ilçeye uygun bir OTOPARK yapılmamasıdır. Yerel yöneticiler için adeta kangren haline gelen OTOPARK sorununun, bugüne kadar çözülememiş olması, şehir içi trafiğini allak-bullak ederken; özellikle yaz aylarında nüfusu dörde-beşe katlanan Tirebolu’da, araç sahipleri ve sürücüler, şehrin içinden geçen ana yolun kenarlarını özel otopark olarak kullanıyorlar.

Tirebolu’nun modern bir otoparka ihtiyacı olduğu bilindiği halde, göreve gelen yerel yöneticilerin bu konuda kalıcı bir çözüm yolu bulamamaları, ilçede özellikle Cuma günleri şehir içi trafiği arap saçına dönüşüyor. Gurbetçilerin de gelmesiyle birlikte motorlu araç sayısı çok artan ve belli bir park yeri olmadığından, araçlarını yol kenarlarına ve ceplere çeken sürücüler, görüntü kirliliğine neden oluyorlar. Şehir içindeki ceplerin de dükkan sahipleri ya da başka araç sahipleri tarafından işgal edilmesi, esnafları da zor durumda bırakırken; sahil yolu kenarlarına çekilen araçlar, trafiğin tehlikeli hale gelmesine sebebiyet veriyorlar.

Tirebolu’da adeta kangren haline gelen OTOPARK sorununun çözümü için yıllardır yaptığımız uyarıların dikkate alınmayışı ve geçiştirilmesi, bir kültür ve turizm şehri olan ilçemize yakışmıyor. Gelir sıkıntısı içinde bulunan Tirebolu Belediyesi’nin, ilçede yol kenarlarına çekilen araçları dizayn ederek, bu araçlardan günlük düşük ücretler alıp otopark için bir mekanizma geliştirmesi mümkün değil midir? Hatta barınak sahasına otopark olarak yapılan alanın kullanıma sokulması, zor bir iş mi? Şehir içi trafiğine işlerlik kazandırmak ve araçların gelişigüzel park etmelerini engellemek için bazı yaptırımlar uygulanmalı ve belediye otopark olayından gelir elde etmenin yollarını bulmalıdır. Tirebolu’nun kanayan yarası olan ve her geçen gün daha da kronikleşen OTOPARK sorunu için, ilçemizin yeni Kaymakamı Cevat Gün’den de destek bekliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir