Tireboluspor alt yapıda rekor kırdı! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tireboluspor alt yapıda rekor kırdı!


Sezon öncesinde yeniden yapılanan ve alt yapıda kurduğu takımlarla tarihi bir rekora imza atan Tireboluspor, geride kalan sezonda tam 7 ayrı kategorideki liglere katılım sağladı…

Giresun Amatör Liglerinin köklü takımlarından ilçemiz temsilcisi Tireboluspor, geride bıraktığımız 2017-2018 sezonunda alt yapıda tarihi bir rekora imza attı ve bir sezonda A takımı da dahil tam 7 ayrı kategorideki liglere katıldı.

Sezon öncesinde yeniden yapılanan ve yönetim değişikliği yapan Tireboluspor, büyükler ligindeki takımıyla hayal kırıklığı yaratırken; alt yapı ekiplerinde genelde başarılı sonuçlar aldı. Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’ın himayesinde sponsorlardan ve ilçedeki iş adamlarından sağlanan destekle sportif faaliyetini sürdüren Mavi-Beyazlı ekibimiz, sadece futbol liglerinde temsil ettiği takımlarla adından söz ettirirken; Süper Amatör Kümede mücadele eden ekibiyle, yapılan onca masrafa rağmen sezonu ancak 5’nci sırada bitirdi. Tireboluspor’u, kuruluşunun 50’nci yılında (2019) daha üst liglere taşımak hedefiyle yola çıkan yeni yönetim, iyi organize olamayıp tek kişinin eline kalınca, A takımı için umut önümüzdeki sezona bırakıldı. 50’nci yılında bu takımı üst liglere taşıma konusunda sözü bulunan Belediye Başkanı Karabıçak’ın, izleyeceği rota merak çok  edilirken; alt yapı liglerinde bir sezonda 6 ayrı organizeye katılan Tireboluspor’un bu görüntüsü alkışa değer nitelikteydi.

Spora büyük hevesi olan ve kendine göre özel projeleri bulunan Tireboluspor’un Altyapı Koordinatörü ve aynı zamanda belgeli antrenörü Sedar Pir, tek başına verdiği uğraşlarla Mavi-Beyazlı ekipte tarihi bir rekora imza atarak, tam 6 ayrı kategoride altyapı takımları oluşmasını sağladı. Mavi-Beyazlı temsilcimiz; U-16, U-17 ve U-19 liglerine genç spor adamı Necati Akyol’un önderliğinde katılırken; Sedat Pir koordinatörlüğündeki U-11, U-12 ve U-13 takımları da eski sporcu ve Beden Eğitimi Öğretmenleri Muhammet Bektaş ve İbrahim Keskin’in nezaretinde lig mücadelesi verdiler. Bu takımlarımızın çoğu yeni kurulmalarına rağmen, katıldıkları kategorilerde başarılı sonuçlara imza attılar ve göz kamaştırdılar. Tireboluspor Kulübü, alt yapıda yaptığı bu çıkışla birçok takımı kıskandırırken; bu işin devam etmesi önemli. Alt yapı kurduk, tamam ancak sporcuların bir araya gelmesi ve konsantresi için bir kulüp lokalimiz yok! İş, alt yapı kurup, sadece lige katılmakla olmuyor, başka işlemler de gerekli. Onun için kulübün kurumsallaşması ve iyi yönetilmesi lazım.