Tireboluspor, Espiye’ye takıldı: 0-0 - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tireboluspor, Espiye’ye takıldı: 0-0


Hafta arasında erteleme maçında Espiyespor ile Yağlıdere’de oynayan Tireboluspor, eline geçirdiği gol pozisyonlarını cömertçe harcadı ve play-off yolunda yara aldı…

Giresun Süper Amatör Kümede play-off’u hedefleyen Tireboluspor, Espiyespor ile Yağlıdere’de oynadığı erteleme maçında golsüz berabere kalarak, büyük bir avantaj kaybetti. Yağlıdere İlçe Stadı’nda 19 Şubat Çarşamba günü oynanan maçta sayısız gol pozisyonlarından yararlanamayan Mavi-Beyazlı temsilcimiz, play-off yolunda yara aldı. Maçın orta hakemi Ertuğrul Yılmaz’da kötü bir yönetim tarzı gösterirken, sahada otoriteyi bir türlü sağlayamadı.

Yağlıdere’deki mücadeleye iyi ve atak başlayan Tireboluspor, 18’nci dakikada M. Kemal ile yaptığı şut denemesinde direğe takıldı ve bu oyuncunun sağ ayakla yaptığı vuruşta kaleciyi geçen top üst direkten döndü. 23’ncü dakikadaki atağımızda bu kez Osman’ın boş kaleye gönderdiği top ters taraftan auta gitti. Temsilcimizin 37’nci dakikadaki atağında Çağlar’ın vuruşunda Espiye kalecisi Ahmet’e çarpan top kaleye girmedi. Ev sahibi Espiyespor’un 40’ncı dakikada yaptığı ilk tehlikeli atakta Eren’in yakın mesafeden şutunda kalecimiz Ahmet Ergin gole izin vermedi. İlk yarıda önemli pozisyonlar bulan Tireboluspor’da, 42’nci dakikada defanstan dönen topa Alper çok sert vurdu, ancak bu top da kaleyi bulmadı ve böylece maçın ilk 45 dakikası golsüz kapandı.

İkinci yarıya M. Kemal’in yerine Okan’ı alarak başlayan Tireboluspor, mutlak gol bulmak için sürekli atak oynadı. Bu arada, 47’nci dakikadaki Espiye atağında kaleci Ahmet, rakip takımdan Furkan’ın gollük şutunu son anda çizgiden çıkardı. 49’ncu dakikada Mesut ile pozisyon bulan Tireboluspor, golü yine atamadı ve bu oyuncunun yakından şutunda Espiye kalecisi Ahmet’e çarpan top üstten kornere çıktı. Giderek tansiyonu yükselen oyunda gollük pozisyonları değerlendiremeyen Mavi-Beyazlı futbolcular, zaman azaldıkça iyice gerginleşti ve pozisyon üretmekte bir hayli zorluk çekti. Bu durum puan olarak bizden daha iyi durumda olan Espiye’nin işine yaradı ve 73’ncü dakikada Celil’in kırmızı kart görmesi bile pek işe yaramadı. Golsüz beraberlikle sona eren maçta önemli bir avantaj kaybeden Tireboluspor, hafta sonu Giresun’da renktaşı Yeniyolspor ile karşı karşıya gelecek.

HAKEMLER: Ertuğrul Yılmaz 2, M. Can Onuk 3, İlhan Uydu 3.

ESPİYESPOR: Ahmet 4 – Temel 2, Engin 2, Ogün 2 (Semih 1), Emre 2 – M. Çayan 3, Uğur 3, Eren 2, Furkan 2, Celil 3 – Umut 2 (T. Bekçi 1).

TİREBOLUSPOR: Ahmet Ergin 3 – Doğan 2, Cüneyt 2 (Recep 1), İ. Buğra 3, Sertan 2 – Alper 2, İ. Çırlanbak 2, Osman 2, Çağlar 2, M. Kemal 2 (Okan 2) – Mesut 2.

SARI KARTLAR: Doğan, Mesut, İ. Buğra ve İ. Çırlanbak (Tireboluspor); Celil, M. Çayan, Furkan, T. Bekçi, Uğur ve Ahmet Kürtün (Espiyespor).

KIRMIZI KARTLAR: Celil (Dk. 73 (Espiyespor) ve İ. Çırlanbak (Maç sonu-Tireboluspor).

                                        (Mahmut BORA ve Sefai KUKU/Tirebolu Ekspres)