Tireboluspor ‘Futbol Ordusu’ kurdu… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tireboluspor ‘Futbol Ordusu’ kurdu…


Geleceğin yıldızlarını yetiştirmek amacıyla bir ilki gerçekleştiren Tireboluspor, 4 ayrı kategoride 100 kişilik sporcu ordusuyla çalışmalara başladı…

Giresun Amatör Liglerinin köklü kulüplerinden Tireboluspor, tarihinde bir ilki gerçekleştirerek 100 kişilik bir Futbol Ordusu kurdu ve çalışmalara başladı. Mavi-Beyazlı takımın yarınlarını garanti altına almak ve geleceğin yıldızlarını yetiştirmek amacıyla yola çıkan Tireboluspor, 4 ayrı kategoride oluşturduğu futbol ordusuyla harekete geçti.

Mavi-Beyazlı kulübün genç ve idealist yöneticilerinden Sedat Pir’in girişimleriyle kurulan 100 kişilik futbol ordusu, 3 Mart’tan itibaren belgeli antrenörler nezaretinde çalışmalara başladı. Kulüpten yapılan çağrı üzerine seçmelere katılan yaklaşık 500 sporcu arasından seçilen 100 kişilik ekip, 4 ayrı kategoride haftanın belirli günlerinde alt yapı hocaları tarafından antrene edilerek geleceğe hazırlanacak. Tireboluspor altyapısında Beden Eğitimi Öğretmenleri Muhammet Bektaş ve İbrahim Keskin ile kaleci antrenörü Mehmet Karahasanoğlu, Sedat Pir ve Necati Akyol gibi teknik adamlar koordineli olarak görev yapacak.

Tireboluspor’un tarihinde ilk kez gerçekleştirdiği projenin uygulamaya konulmasında büyük katkıları olan yönetici Pir, söz konusu projeyle Mavi-Beyazlı ekibin geleceğini garanti altına alacaklarını ifade ederek, “Biz, bir amatör kulübüz ama, düşüncemiz profesyonelce olacak. Oluşturduğumuz futbol ordusuyla Giresun’da örnek bir kulüp olacağız ve bünyemizde geleceğin yıldız adaylarını yetiştireceğiz. Kulüp olarak bu zamana kadar yapılamayanı yaptık ve bir Futbol Akademisi kurduk. Yaklaşık 500 genç arasından seçtiğimiz bu sporcularla çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürüp, hem kulübümüzün geleceğini garanti altına alacağız ve hem de yetenekli gençleri ortaya çıkaracağız” dedi.