Tireboluspor lige havlu attı: 0-2 | Tirebolu Ekspress Haber

Tireboluspor lige havlu attı: 0-2

Kendi sahasında ligin vasat takımlarından Yağlıderespor’a da mağlup olan Tireboluspor’da tüm hesaplar alt-üst oldu ve taraftarlar büyük üzüntü yaşadı…

Giresun Süper Amatör Ligde ikinci yarıya çok kötü başlayan ve üst üste yenilgiler alan Tireboluspor’da tüm hesaplar bozuldu ve taraftarlar büyük üzüntü yaşadı. İkinci yarıdaki 4’ncü maçını kendi evinde ligin vasat takımlarından Yağlıderespor ile yapan Mavi-Beyazlılar, her iki yarıda yediği gollerle rakibine 2-0 mağlup oldu ve lige havlu attı.

3 Şubat Pazar günü Tirebolu’da oynanan maça mutlak galibiyet amacıyla çıkan Tireboluspor, ilk 30 dakikada yakaladığı gol pozisyonlarında etkili olamadı. Konuk ekip Yağlıderespor 37’nci dakikada soldan geliştirdiği ani atakta Metin’in vuruşuyla 1-0 öne geçti ve bu golle maçın ilk yarısı Yağlıdere’nin üstünlüğüyle kapandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında rüzgarı da arkasına alarak oynayan ve şişirme toplarla rakip kalede gol arayan Tireboluspor, beklenen golü bulmakta bir hayli zorlanırken; konuk ekip Yağlıderespor 65’nci dakikada yaptığı kontratakta ikinci golüne de kavuştu ve Emre Toker skoru 2-0’a taşıdı. Bu golle morali iyice bozulan ve oyun disiplininden kopan Tireboluspor, doldur-boşalt yaptığı ataklarda sonuca gidemedi ve sahasında beklenmedik bir yenilgi daha aldı. Tireboluspor’un önümüzdeki maçını Giresun’da renktaşı Yeniyolspor ile yapacağını hatırlatarak, Yağlıdere maçının teknik analiziyle notlarımızı bitiriyoruz.

HAKEMLER: Özkan Topatan 2, Uğur Bayram 2, Onur Demirbaş 2.

TİREBOLUSPOR: Miraç 1 – Mehmet 1, Tunahan 2, Osman 2, Aykut 1 – Tamer 2 (Ahmet 1 – Kazım 1), Fatih 1 (Kemal 1), Umut 2, Y.Ziya 2, Vedat 1 – Sinan 1.

YAĞLIDERESPOR: Burak 2 – Ünal 3, Gökhan 2, Emrah 2, Murat 2 – Hasan 3, Tayfun 2 (Mustafa 2), Eren 3, Çetin 2, Metin 3 – Emre Toker 3.

SARI KART: Çetin, Hasan, Emrah ve Mustafa (Yağlıdere); Umut, Miraç, Ahmet ve Aykut (Tireboluspor).

GOLLER: Dk. 37 Metin, dk. 65 Emre Toker (Tireboluspor: 0 – Yağlıderespor: 2)

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir