TİREBOLUSPOR U-12 FİNALDE! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

TİREBOLUSPOR U-12 FİNALDE!


Giresun U 12 Liginde gol dahi yemeden tüm maçlarını kazanarak yarı finale çıkan ve yarı finalde rakibi Doğankentspor’u 3-1 mağlup eden Tirebolu U 12 Takımı, 15 Haziran’daki  büyük finalde Giresunspor ile karşı karşıya gelecek…

Giresun U 12 Liginde bu sezon harika sonuçlara imza atan ve yer aldığı A Grubunda oynadığı tüm maçları gol yemeden tamamlayarak yarı finale çıkan Tireboluspor U 12 Takımı, 12 Haziran Çarşamba günü Giresun’da oynadığı yarı finalde rakibi Doğankentspor’u ikinci yarıdaki gollerle 3-1 yendi ve büyük finale adını yazdırdı.

Genç teknik adam ve Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Keskin yönetimindeki Tireboluspor 12 Takımı, yarı finale gelinceye kadar oynadığı 4 maçı da gol yemeden kazanırken, büyük bir başarıya imza atmıştı. Lige 9-0’lık Batlama Vadisi galibiyetiyle başlayan ve ardından sırayla Derelispor’u 3-0, Kayadibispor’u 4-0 ve son olarak da Çınarlarspor’u 5-0 yenmişti. Bu maçlardan sonra yarı finalde komşu ilçenin takımı Doğankent ile Giresun’da karşı karşıya gelen ve ilk yarısını 1-0 geride kapadığı maçı ikinci yarıda bulduğu gollerle 3-1 kazanan Mavi-Beyazlı Minikler, finalde Giresunspor’un rakibi oldular. Bu sezon kalesinde ilk golü Doğankent’ten gören  Tirebolu U 12 Takımını galibiyete taşıyan goller ikinci yarıda Berkant Günal (2) ve Muhammed Eren Turan’dan geldi.

Yarı finalden de galip çıkan Tirebolu U 12 Takımı, 15 Haziran Cumartesi günü diğer finalist Giresunspor ile saat 14’te il birinciliği için karşı karşıya gelecek. U 12 Liginin final maçı Merkez 75. Yıl Stadı’nda oynanacak. Miniklerimizi tebrik ediyor ve kendilerine büyük finalde başarılar diliyoruz.