Tireboluspor, U 16 Ligine renk katacak! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tireboluspor, U 16 Ligine renk katacak!


Altyapı takımlarıyla başarılı sonuçlara imza atan ve geçen sezon şampiyonluklar yaşayan Tireboluspor, bu sezon altyapılarda U 14, U 16 ve U 19 Liglerinde yine başarı kovalayacak…

Geleceğini teminat altına almak isteyen ve bu amaçla altyapıya büyük önem veren Tireboluspor; Süper Amatör Ligdeki şampiyonluk mücadelesinin yanı sıra, altyapıda da 3 ayrı kategoride boy gösterecek.

Mavi-Beyazlı Kulübün genç başkanı Adem Kemal, Tirebolu’da futbol potansiyelinin oldukça fazla olduğunu ve bu nedenle birçok kategoride liglere katılacağını belirterek, bu sezon A takımın yanı sıra; U 14, U 16 ve U 19 Liglerinde de başarı kovalayacaklarını söyledi. U 13 ve U 14 Liglerine Beden Eğitimi Öğretmenleri İbrahim Keskin ve Muhammet Bektaş nezaretinde hazırlanan Mavi-Beyazlı ekipte, U 16 ve U 19 takımları da altyapı hocası Necati Akyol ile hazırlıklarını sürdürüyor.

Altyapı liglerinde geride kalan sezon önemli başarılara imza atan ve şampiyonluklar kazanan Tireboluspor’un, bu sezon da aynı başarıyı yakalaması için gece-gündüz çalıştıklarını bildiren genç antrenör Akyol, “Mavi-Beyazlı temsilcimiz bu sezon katıldığı ve katılacağı tüm kategorilerde ses getirecektir. Hedefimiz, hem geleceğimizi teminat altına almak ve hem de şampiyonluklar kazanmaktır. Tireboluspor olarak her kategoride iddialıyız” diyerek, özellikle altyapıya büyük önem verdiklerini sözlerine ekledi.