Tireboluspor U 16’ya ceza yağdı! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tireboluspor U 16’ya ceza yağdı!


Sahasında lider Espiyespor oynadığı ve 3-3 berabere kaldığı maçta rakip takım futbolcularına saldıran Tirebolu U 16 Takımı’ndan tam 6 oyuncu ceza aldı…

Giresun U 16 Liginde zirve mücadelesi veren ve lider Espiyespor ile çekişen Tireboluspor, son oynadığı Espiye maçından sonra meydana gelen sportmenlik dışı olaylar yüzünden ceza yağmuruna tutuldu ve Mavi-Beyazlı ekipte tam 6 futbolcuya ağır cezalar verildi.

Tirebolu İlçe Stadı’nda oynanan ve 3-3 sona eren maçın ardından rakip takım futbolcularına fiili saldırıda bulunan 6 oyuncuya Ceza Kurulu tarafından ceza verilirken; karşılaşmayı 9 kişiyle tamamlayan ev sahibi ekipte kaleci Celil Özer Eyibil ile Gürkan Bayrak, İbrahim Sefa Demiral ve yedek kulübesinden Oktay Kara’ya 4’er maç ceza kesildi. Bu arada, maç içerisinde kırmızı kart gören v e saha dışı olan Ferhat Buğra Köksal’a 2, takım kaptanı Mustafa Temel Aksoy’a da 1 maç men cezası verildiği açıklandı.

Ligde maçlarını tamamlayan ve sezonu Espiyespor’un ardından ikinci sırada kapayan Tireboluspor U 16 Takımı oyuncularının aldığı cezalar, yeni sezonda geçerli olacak ve yukarıda ismi geçen futbolcular bir süre forma giyemeyecekler.