Tireboluspor’da moraller bozuk! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tireboluspor’da moraller bozuk!


İkinci devrenin ikinci haftasında evinde Batlamaspor’dan beklenmedik bir yenilgi alan Mavi-Beyazlı ekipte, gözler bu hafta lider Eynesil ile oynanacak maça çevrildi…

Giresun Süper Amatör Kümede ikinci yarıya deplasmandaki 5-0’lık Vadi galibiyetiyle başlayan ve play-off’u hedefleyen Tireboluspor’un, geride bıraktığımız hafta sonu evinde Batlamaspor’a yenilmesi, Mavi-Beyazlı camiada morallerin alt-üst olmasına yol açtı.

İkinci yarıdaki ikinci maçında büyük şanssızlık yaşayan ve net gollük pozisyonların kaçırılmasının yanı sıra iki topu da direkten dönen Tireboluspor’da, defansın belkemiği kaptan İbrahim Buğra’nın da eksikliği fazlasıyla hissedildi. Karşılaşmanın ilk yarısında Okan Karabulut ile yakaladığı iki pozisyonda direkleri geçemeyen ve golcü oyuncu Mesut Can Özen’le mutlak golleri atamayan Mavi-Beyazlı ekipte, atamayana atarlar sözü geçerli oldu ve konuk ekip ikinci yarıda yakaladığı tek pozisyonu golle değerlendirerek, yılın önemli sürprizlerinden birine imza attı. Batlamaspor yenilgisiyle klasmanda 5’nci sıraya düşen ve play-off şansını zora sokan Tireboluspor’da, şimdi gözler bu hafta sonu lider Eynesil Belediyespor ile oynayacağı maça çevrildi.

Eynesil maçına ölüm-kalım maçı olarak bakan ve “Batlama karşısında direkleri geçemedik” diyen Mavi-Beyazlı teknik adamlar Emin Karaman ve Necati Akyol, bu haftaki Eynesil maçında her şeyi ortaya koyacaklarını ve mutlaka kazanacaklarını ifade ederek, “Artık puan kaybına tahammülümüz kalmadı. Bu hafta evimizdeki maçta tek düşüncemiz var, o da mutlak galibiyettir” dediler ve Eynesil maçının, camianın geleceği açısından çok önemli olduğunu belirttiler.