Tireboluspor’da yeniler göz doldurdu… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tireboluspor’da yeniler göz doldurdu…


Ara transferde Mavi-Beyazlı ekibe alınan 4 deneyimli futbolcu Vahap, Şaban, İlhami ve Umut; ilk kez görev aldıkları Yeniyol maçında gösterdikleri performansla geçerli not aldılar…

Ligin ikinci yarısına 2-0’lık Yeniyolspor galibiyetiyle başlayan Tireboluspor’da ilk maçlarını oynayan 4 yeni futbolcu, gösterdikleri performansla hem teknik adamlardan ve hem de otoritelerden olumlu not aldılar.

Mavi-Beyazlı ekipte devre arasında gönderilen 4 futbolcunun yerine kadroya dahil edilen tecrübeli kramponlar Şaban Yalçın, Vahap Yıldıztepe, Umut Bavagir ve İlhami Işık; Tireboluspor’un geride kalan hafta sonu Giresun’da Yeniyolspor ile oynadığı maçta ilk 11’de yer aldılar. Keşap Belediyespor’dan yuvaya dönen orta saha oyuncusu Şaban Yalçın ile Mardinspor’dan transfer edilen defans oyuncusu  Vahap Yıldıztepe, Sinopspor’dan alınan orta saha elemanı Umut Bavagir ve yine Mardin’den getirilen orta saha ve ileri uç oyuncusu İlhami Işık; ilk kez yer aldıkları Yeniyol maçında Tireboluspor’a önemli katkılarda bulunarak, kazanılan galibiyette pay sahibi oldular.

Tecrübeli futbolcuların Tireboluspor’un gücüne güç katacağını söyleyen teknik adamlar Hasan Ali Tek ve Mehmet Karahasanoğlu, “Daha ilk maçları olmasına rağmen, yeni oyuncularımızın takıma getirdiği hava gayet güzel oldu. Tecrübelerinden istifade edeceğimiz bu futbolcularla hedefimize adım adım ilerleyeceğiz. Ara transferde takıma alınan oyuncuların hepsi de iyi ve değerli futbolcular. Artık bundan sonra lige ağırlığımızı iyice koyup tek tek engelleri geçip mutlu sona ulaşmak istiyoruz” şeklinde değerlendirme yaptılar.