Tireboluspor’un 4 maçından 3’ü içerde… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tireboluspor’un 4 maçından 3’ü içerde…


Giresun Süper Amatör Kümede 40 puanla ikinci sırada bulunan Tireboluspor, geriye kalan 4 maçından 3’ünü kendi sahasında oynayacak…

Giresun Süper Amatör Kümede bu sezon şampiyonluk mücadelesi veren ve özellikle ligin ikinci yarısında süper bir performans göstererek, 7 maçtan 6’sını kazanan ve birinde de berabere kalan Tireboluspor, normal sezonun bitimine 4 hafta kala 40 puanla lideri takibini sürdürüyor.

Ligde geriye 4 maçı kalan Mavi-Beyazlı temsilcimiz, bu 4 maçından 3’ünü kendi sahasında ve birini de dışarda oynayacak. İkinci devrenin ilk 7 haftasında 6 galibiyet alan ve sadece Espiye’de Espiyespor ile 10 kişi kaldığı maçta 1-1 berabere kalan Tireboluspor, üst üste oynadığı maçlarda galibiyet serisini sürdürürken; 19’ncu hafta kendi evinde Espiye temsilcisi Esesspor’u ağırlayacak. Ondan sonraki maçını da kendi sahasında Sökenspor ile yapacak olan Mavi-Beyazlılar, son 4 haftadaki tek dış maç için 21’nci haftada Keşap’a gidecekler. Temsilcimiz normal sezona ait son maçını yine sahasında oynayacak ve Derelispor’u konuk edecek.

Bilindiği üzere, normal sezon bittikten sonra ligde ilk 4 sırayı alan takımlar tek devreli play-off oynayacaklar. Ligde son 4 haftaya girilirken; birinci sıradaki Espiyespor’un 47, ikinci sıradaki Tireboluspor’un 40, üçüncü sıradaki Keşap Belediyespor’un 38, dördüncü sıradaki Esesspor’un 37 ve beşinci sıradaki Derelispor’un da 35 puanı bulunuyor. Bu takımlardan ilk 3 sırada bulunanların play-off’a kalmalarına garanti gözüyle bakılırken; play-off’a kalacak 4’ncü takım da Esesspor ile Derelispor’dan biri olacak. Bu arada, play-off’ta takımların normal ligde aldığı puanların yarısı geçerli olacak ve 4 takım kendi aralarında tek devreli lig usulüyle maçlar yapacaklar. Bu maçlar sonunda en fazla puanı bulunan takım, BAL için Görelespor veya Bulancakspor’dan (hangisi ligi altta bitirirse) birisiyle baraj maçı oynayacak. Baraj maçı Giresun Atatürk Stadı’nda yapılacak.