Tireboluspor’un altyapısı ışık saçıyor! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tireboluspor’un altyapısı ışık saçıyor!


Geride bıraktığımız 2018-2019 futbol sezonunda Giresun U 17 ve U 15 liglerinde il birincisi, U 12 ve U 11 liglerinde de il ikincisi olan Tireboluspor’da büyük gurur yaşanıyor…

Giresun Amatör Liglerinin köklü kulüplerinden Tireboluspor’un altyapı takımları başarıdan başarıya koşuyor. Geride kalan futbol sezonunda altyapı liglerinde tam 5 ayrı kategoride yarışan Mavi-Beyazlı ekipte U 19 takımı hariç diğer tüm ekiplerin başarılı sonuçlara imza atmış olması, camiada gurur kaynağı oldu.

Mavi-Beyazlı kulüpte eski sporculardan genç iş adamı Adem Kemal’in başkanlığa gelmesiyle büyük bir değişiklik olurken; Tireboluspor’un özellikle altyapı liglerinde başarılı sonuçlar alması, camiaya olan ilgiyi zirveye çıkardı. Geride bıraktığımız sezon altyapı liglerinde 5 ayrı kategoride yarışan ve 4 kategoride önemli sonuçlara imza atan Mavi-Beyazlı ekibin geleceğinin garanti altına alındığı gözleniyor.

2018-2019 sezonunda U 17 ve U 15 liglerinde il şampiyonu olan ve gruplara giden Tireboluspor, U 12 ve U 11 liglerinde de başarılı sonuçlara imza attı. Altyapı antrenörleri Necati Akyol, Muhammet Bektaş ve İbrahim Keskin nezaretinde liglere hazırlanan Mavi-Beyazlı ekipte, geleceğin yıldızları yetişiyor. Altyapı takımlarıyla göz kamaştıran Tireboluspor’da gençlere büyük önem veren başkan Kemal, Mavi-Beyazlı ekibin geleceğinin parlak olduğunu ifade ederek, “Biz, camia olarak altyapıya büyük önem veriyoruz. Gençler bizim herşeyimiz. Onları geleceğe hazırlamak ve yetiştirmek için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. Giresun’da altyapı liglerinde geride kalan sezonda aldığımız sonuçlar çok güzel. Biz, sonuçtan ziyade gençlerimizi yetiştirip onları geleceğe hazırlamak ve kulübümüzün geleceğini garanti altına almak amacıyla çalışıyoruz. Tireboluspor önümüzdeki sezonlarda örnek alınacak bir kulüp olacak ve gençleriyle liglere damga vuracaktır” dedi.

Öte yandan, Tireboluspor altyapı takımlarında yer alan ve gelecek vaadeden futbolculara çeşitli takımlardan teklifler yağarken;  U 17 takımının başarılı elemanlarından 2’si Denizlispor ile anlaştı. Mavi-Beyazlı kulübün altyapısından yetişen ve futbolları ile dikkat çeken Mehmet Keskin ile Kemal Toraman’ın, önümüzdeki ay Denizli’ye giderek, yeni kulüplerinde idmanlara katılacağı bildirilirken; takımdan bazı gençlerin de başka takımların radarında olduğu kaydedildi.   


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir