Tirebolu’ya Dahiliye Uzmanı Atandı! - SAĞLIK | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’ya Dahiliye Uzmanı Atandı!


Ak Parti İlçe Başkanı Dikmen, hekim sayısı her geçen gün artan Tirebolu Devlet Hastanesi’ne yeni bir uzman doktorun daha tayin edildiğini bildirdi…

Doktor sayısı her geçen gün artan Tirebolu Devlet Hastanesi’ne yeni bir uzman hekimin daha atandığı öğrenildi. Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı M. Yaşar Dikmen, Dahiliye Uzmanı Dilek Burcu Esenyiğit’in tayininin yapıldığını ve en kısa sürede ilçemizde göreve başlayacağını söyledi.

Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile ataması yapılan Dahiliye Uzmanı Esenyiğit’in, önümüzdeki haftadan itibaren kurumda hasta kabulüne başlayacağı bildirilmiş olup; Tirebolu Devlet Hastanesi’nde şu anda Göz Hastalıkları ve Kulak-Boğan-Burun (KBB) Hastalıkları gibi bölümlerde doktor bulunmadığı ifade edildi. Ak Parti İlçe Başkanı Dikmen, Tirebolu’nun doktor ihtiyacının tamamen giderilmesi için bakanlık nezdinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Biz, teşkilat olarak halkımızın sağlığıyla ilgili konularda elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Hastanemizdeki ihtiyaçları Sağlık Bakanlığı’mıza ilettik. Hastanemizdeki boş bölümlere doktor tayini için gereken temaslarımız sürüyor. Hastanemize yeni atanan doktorumuz ilçemize hayırlı olsun” dedi.