Son Dakika

Temmuz 16 2024 | Salı
SAĞLIKYAŞAM

Tirebolu’ya Diş Röntgen Cihazı!

Alaeddinoğlu Ailesi tarafından Tirebolu Devlet Hastanesi’ne, 3 ay önce vefat eden Abdullah Alaeddinoğlu anısına bağışlanan Diş Röntgen Cihazı, kurumda düzenlenen bir törenle hizmete sunuldu…

Tirebolu Devlet Hastanesi’ne bir hayırsever aile tarafından bağışlanan Panoramik Diş Röntgen Cihazı, kurumda düzenlenen sade bir törenle hizmete girdi. 3 ay kadar önce İstanbul’da vefat eden Tirebolulu iş insanı Abdullah Alaeddinoğlu anısına hastaneye bağışlanan Diş Röntgen Cihazı’nın hizmete girmesiyle birlikte, Tirebolu’daki hastalar artık ilçe dışına gitmekten kurtulmuş olacaklar.

Alaeddinoğlu Ailesi tarafından Tirebolu Devlet Hastanesi’ne bağışlanan Panoramik Diş Röntgen Cihazı için kurumda düzenlenen törene Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut ile Hastane Başhekimi Uzman Dr. Kenan Muhtar, Alaeddinoğlu Ailesi adına Esat Alaeddinğlu, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve hastane personeli katıldı. Törende bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Bulut, ilçe hastanelerine verilmeyen bu önemli cihazın Tirebolulu bir hayırsever tarafından kuruma bağışlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kurumumuza böylesine önemli bir cihazı bağışlayan Alaeddinoğlu Ailesi’ni kutluyor ve ayrıca vefat eden yakınları için de taziye dileklerimi iletiyorum” dedi. Tören sonunda hastaneye cihazı bağışlayan Esat Alaeddinoğlu’na, İl Sağlık Müdürü Bulut ve Hastane Başhekimi Muhtar tarafından Teşekkür Belgesi ve plaket verildi.

Diş rahatsızlığı olan vatandaşların kullanımına sunulan söz konusu cihaz ile birlikte artık vatandaşlar dişle ilgili sorunlarını Tirebolu Devlet Hastanesi’nde daha detaylı tedavi yöntemleri ile karşılayabilecek olup, diş hastaları bundan sonra ilçe dışına gitmeyecekler.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler