Tirebolu’ya “Hasta Bakım Merkezi” müjdesi… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’ya “Hasta Bakım Merkezi” müjdesi…


Belediyeye ait bir birim olarak faaliyet gösterecek olan merkez, hastanelerde bulunan Palyatif Bakım Merkezlerinden daha gelişmiş olarak vatandaşlara hizmet verecek…

Tirebolu Belediyesi, Karadeniz Bölgesinde hiçbir belediyede bulunmayan yeni bir hizmeti ilçeye getirmek için harekete geçti. Yaşlı ve hasta nüfusun giderek arttığı bölgemizde “Hasta Bakım Merkezi” kurmak için yola çıkan Tirebolu Belediyesi, merkezle ilgili gerekli istişareleri yapmaya başladı.

Bu kapsamda Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, Başkan Yardımcısı Besim Kadıoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya ve İlçe Teşkilat Başkanı Yusuf Bayrak’tan oluşan heyet, hafta içinde Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Cumhur Dülger’i makamında ziyaret ederek, görüş alış-verişinde bulundu. Tirebolu’ya Hasta Bakım Merkezikazandırılması yolunda Başhekim Dülger ile görüşmeler yapan heyet üyeleri, hastanelerde bulunan Palyatif Bakım Merkezlerinden daha gelişmiş bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyorlar. Tirebolu’ya yapılması planlanan “Hasta Bakım Merkezi”, belediyeye ait bir birim olarak faaliyet gösterecek olup, hasta ve bakıma muhtaç olan vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet verecek.