Tirebolu’ya modern Ekmek Fırını açıldı! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’ya modern Ekmek Fırını açıldı!


Tirebolu-Doğankent yolu üzerinde 320 metrekarelik alanda açılan yeni Mecidiye Ekmek Fırını’nda, ekmekler el değmeden üretilerek tezgahlara geliyor…

Tirebolu’ya ilk kez modern bir ekmek fırını açıldı. İlçede uzun süreden beri fırıncılık yapan Cemil Çalık ve Yunus Uğurlu isimli girişimciler tarafından Tirebolu-Doğankent yolu üzerinde açılan fırında, ekmek ve pideler el değmeden üretilerek tezgahlara geliyor.

İlçede İran Yolu olarak da bilinen Tirebolu-Doğankent yolu üzerinde yıllardır Mecidiye Ekmek Fırını olarak faaliyet gösteren eski fırının az ilerisine dev bir tesis kuran Çalık ve Uğurlu ahbaplar, toplam 720 metrekarelik alan üzerine inşa ettirdikleri tesiste 320 metrekarelik modern fırında, odun ateşi ve otomatik makinelerle el değmeden ekmek ve un mamullerinin üretimini yapıyorlar.

Mayıs ayı içinde faaliyete geçen ve ilçede tek olan söz konusu 3 katlı tesiste; ekmeğin hazırlanması, tezgahlara getirilmesi ve işçilerin hijyenik ortamda kıyafetlerini değiştirmesi, ayrı ayrı bölümlerde gerçekleşirken; üretim aşaması da hep makinelerle sağlanıyor. 2 fırının bulunduğu dev tesiste 15 işçi çalışıyor. Adeta bir Ekmek Fabrikasını andıran tesiste elektronik makinelerle yapılan üretim, ekmeğin kalitesine de yansıyor. Tirebolu’ya böyle bir tesis açan girişimci esnaflarımız Cemil Çalık’ı ve Yunus Uğurlu’yu tebrik ediyor ve ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.

 


Tirebolu’ya modern Ekmek Fırını açıldı!” için bir yorum

  1. Açılan ekmek fırını hayırlı olsun. İhtiyaç , talep fazlası üretim yaparak köylünün inegine ekmek yedirilmemesini sizlerden rica ederim. İhtiyaç fazlası ekmek üretilmesi ve israf edilmemesini rica ediyorum.

Yorumlar kapatıldı.