Tirebolu’ya niyet, Kıbrıs Girne’ye kısmet! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’ya niyet, Kıbrıs Girne’ye kısmet!


Adı, bir zamanlar Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanlığı için geçen değerli hemşerimiz Prof. Dr. Pınar Eraslan Yayınoğlu, Kıbrıs Girne Amerikan Ünivesitesi’ne Dekan oldu…

Tirebolu İletişim Fakültesi’nin kuruluşu sırasında, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi iken fakültenin bina projesine ve yapılanmasına önemli katkıları olan anne tarafı Tirebolulu hemşerimiz değerli akademisyen Prof. Dr. Pınar Eraslan Yayınoğlu, Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi Dekanlığına getirildi.

Adı, daha önceleri Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanlığı için geçen ve son olarak görevli olduğu İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 17 Eylül 2018 tarihinde emekliye ayrılan Prof. Dr. Yayınoğlu, kısa bir süre önce Girne Amerikan Üniversitesi’nde Dekan olarak göreve başladı. Daha önceleri Marmara, Maltepe, Kocaeli ve İstanbul Üniversitelerinde başarıyla görev yapan ve bu arada Gazetecilik Bölümü Ana Bilim Başkanı olduğu İstanbul Üniversitesi’nde Dekan Yardımcılığı görevinde bulunan Prof. Dr. Yayınoğlu, şimdi de 130 farklı ülkeden 20 bin öğrencisi olan KKTC’nin en eski üniversitelerinden Girne Amerikan Üniversitesi’nde Dekan olarak görev aldı. Anne memleketi Tirebolu’daki İletişim Fakültesi’nde ilk yıllarında uzaktan öğretim yoluyla ders verdikten sonra, İstanbul Üniversitesi’nden yasal görevlendirme ile Tirebolu’ya taşınarak burada bir yıl süreyle görev yapan Prof. Dr. Yayınoğlu, iyi derecede İngilizce bilmekte olup, eşi Prof. Dr. Mehmet Yayınoğlu’da İstanbul Üniversitesi’nde görev yapmıştı. Prof. Dr. Yayınoğlu’a yeni görev yerinde üstün başarılar diliyoruz.