Tirebolu’ya Özel Eğitim Okulu açılacak! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’ya Özel Eğitim Okulu açılacak!


İlçenin Demirci Mahallesi Akmaz mevkiinde bulunan eski Mesleki Eğitim Merkezi binası, Özel Eğitim ve İş Okulu haline dönüştürülerek Milli Eğitim’e devredildi…

Tirebolu’ya, orta-ağır zihinsel engelli ve otistik çocukların eğitimi için Özel Eğitim ve İş Okulu açılacak. İlçede bu iş için daha önceden atılan adımlar olumlu sonuç verdi ve Demirci Mahallesi Akmaz mevkiindeki eski Mesleki Eğitim Merkezi binası, Başoğlu Ticaret’in de destekleriyle Tirebolu’ya yeni ve özel bir okul kazandırılmış oldu.

Tirebolu’ya kazandırılan Özel Eğitim ve İş Okulu için geçtiğimiz günlerde devir-teslim töreni yapıldı ve tadilat çalışmaları tamamlanan okul Milli Eğitim’e devredildi. İlçenin Demirci Mahallesi Akmaz mevkiinde bulunan ve SYDV himayesinde olan söz konusu bina, Başoğlu Ticaret’in destekleriyle Özel Eğitim ve İş Okulu olarak hizmete hazır hale getirildi. Milli Eğitim’e devredilen binada müfettişler gerekli kontroller yapıldıktan sonra Özel Eğitim ve İş Okulu olarak hizmete açılacak olup; söz konusu okul Tirebolu’nun yanı sıra Eynesil, Görele, Çanakçı, Güce, Doğankent, Yağlıdere ve Espiye gibi ilçelerdeki otistik çocuklara eğitim fırsatı verecek. Yöredeki otistik çocuklar ilçemizdeki bu okulda 24 yaşına kadar eğitime tabii tutulacaklar.

Bölgedeki orta-ağır zihinsel engelli ve otistik çocukların eğitim göreceği okul için, Başoğlu Ticaret’in sahipleri Rasim, Mahmut ve Salih Baş kardeşlere teşekkür edilirken; şirket adına kendilerine plaket verildi. Okulun Milli Eğitim’e devir-teslim törenine ilçemiz mülki amirlerinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt’da katıldı.