Tirebolu’ya, TİRDEF’ten önemli destek! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’ya, TİRDEF’ten önemli destek!


Merkezi İstanbul’da bulunan Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF), Tirebolu Belediyesi’nin başlattığı kampanyaya tam destek verdi…

Tirebolu Belediyesi’nin başlatmış olduğu “Nüfusunu Tirebolu’ya al, kaybeden Tirebolu olmasın” kampanyasına gösterilen destek her geçen gün artarken; belediyemize bir destek de TİRDEF’ten geldi. Söz konusu kampanya için yollara düşen ve geçen hafta sonu İstanbul’da ilçemizle ilgili bazı STK’ları ziyaret eden Belediye Başkanı Burhan Takır ve Başkan Yardımcısı Kazım Tarakçı başkanlığındaki ekip, Özlü Köyü Derneği’nde gerçekleşen sunuma katıldı.

TİRDEF üyesi dernek başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu sunumda, TİRDEF Genel Başkanı Necdet Demirel, Tirebolu Belediyesi’nin başlattığı kampanyaya tam destek verdiklerini belirterek, federasyon adına önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Demirel, daha güzel bir Tirebolu için başlatılan söz konusu kampanyaya federasyon olarak tam destek verdiklerini ifade ettiği açıklamasında, “Tirebolu Dernekler Federasyonu olarak bu kampanyaya tam destek veriyoruz. Tirebolu yerleşik nüfusu aslında tabelada yazan nüfus değildir. Bunun için Tirebolu adını taşıyan tüm derneklerimiz ve nüfusunu Tirebolu’ya alabilecek durumdaki hemşerilerimizin bu kampanyaya desteğinin, gelecekteki özlenen Tirebolu resmine katkıları büyük olacaktır. Tirebolu’ya desteğin sadece söz ile değil, fiiliyata dökülmesi noktasında herkesi söz konusu kampanyaya katılmaya davet ediyoruz” diyerek, Tirebolu dışındaki tüm STK’ların ve hemşerilerimizin bu kampanyayı desteklemesi gerektiğinin altını çizdi.