Son Dakika

Haziran 14 2024 | Cuma
EKONOMİ

Tirebolu’ya yeni bir tesis daha!

İlçenin Demirci Mahallesi’nde genç girişimci Mehmet Kocaman tarafından kurulan Fındık Kırma, Kavurma ve Paketleme Tesisi’nde Karakaya Bölgesi’nin ürünleri işlenip piyasaya sürülüyor… 

Tirebolulu genç girişimci Mehmet Kocaman, bölge üreticilerine hizmet amacıyla ilçenin Demirci Mahallesi’ndeki evlerinin altına modern bir Fındık Kırma, Kavurma ve Paketleme Tesisi kurdu. Daha önceden ilçe merkezinde babası Abdurrahman Kocaman ile kömür ve fındık alım-satım ticareti yapan Mehmet Kocaman, bu işten vazgeçerek, Fındık Kırma, Kavurma ve Paketleme Tesisi açmaya karar verdi.

 

Tirebolu-Doğankent yolu üzerinde bulunan evlerinin altına modern bir tesis kuran genç girişimci Kocaman, burada Karakaya Bölgesi’nin en kaliteli fındığını işleyip üreticilerin ve vatandaşların hizmetine sunuyor. Kurduğu modern tesiste üreticilerin getirdiği fındıkları da işleyen Kocaman, kavrulmuş fındıkları bir kilogramlık, yarım kilogramlık ve 250 gramlık paketlerle piyasaya sürüyor. Tesiste fındık kırma, kavurma ve paketlemenin yanı sıra fındık ezmesi de üreten genç girişimci Kocaman, Körliman Mahallesi’nden 3 kilometre uzaklıkta bulunan tesislerinde müşterilerine gece-gündüz hizmet vermekte olduğunu belirterek, “Tesisimizde Tirebolu Bölgesi’nin en kaliteli ürünü olan Karakaya Fındığını işliyor ve halkımızın beğenisine sunuyoruz. Fındık Kırma, Kavurma ve Paketleme Tesisi kurma işini aile büyüklerime danışarak kendim tasarladım. Kurduğum tesiste bölgemize ve halkımıza kaliteli ürünler sunmak için özen gösteriyorum. Yeni tesisimiz bölgemize ve halkımıza hayırlı olsun” şeklinde ifadeler kullandı.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler