Tirebolu’ya yeni Kaymakam atandı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’ya yeni Kaymakam atandı!


Ardahan’ın Göle ilçesi Kaymakamı Cevat Gün, ilçemize atanırken; Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce’de Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine tayin edildi…

Giresun’a bağlı Tirebolu ilçesine yeni Kaymakam atandı. 2 yıldan beri Tirebolu’da görev yapan Kaymakam Salih Yüce, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine tayin olurken; yerine Ardahan’ın Göle ilçesi Kaymakamı Cevat Gün atandı.

İstanbul Şile ilçesi Kaymakamı iken Mülki Amirler Atama Kararnamesiyle 2018 yılında Tirebolu’ya atanan Salih Yüce, ilçemizde 2 yıla yakın bir süre görev yaparken; yerine aynı kararname ile Ardahan’ın Göle ilçesi Kaymakamı Cevat Gün tayin edildi. Tirebolu’nun yeni Kaymakamı Göle, Samsun Çarşamba doğumlu olup, evli ve 3 çocuk babasıdır. 2005 yılında Niğde Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olan Gün, 2007 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda Kontrolör Yardımcısı olarak göreve başladı. 2008’de Kaymakamlık Sınavını kazanıp Mülki İdare Amirliği mesleğine 95. Dönem Samsun Kaymakam Adayı olarak adım atan Gün, bir süre Giresun’un Alucra ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra Fransa’da lisans eğitimi aldı. Kaymakam olarak ilk kez Hatay Kumlu’da görev yapan Gün, 2013-2015 yılları arasında Bingöl’de Vali Yardımcısı olarak çalıştı. 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Ardahan’ın Göle ilçesine atanan Kaymakam Gün, burada 2 yıla yakın görev yaptıktan sonra, şimdi de Tirebolu Kaymakamlığı’na tayin edildi.

Tirebolu’nun yeni Kaymakamı Gün’ün, meyil müddetini kullandıktan sonra ilçemizdeki görevine başlayacağı öğrenilirken; 2 yıldır ilçemizde çalışan Kaymakam Salih Yüce’nin de veda turlarına başladığı kaydedildi. Her iki Kaymakamımıza da yeni görev yerleri hayırlı olsun diyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir