Tirebolu’yu hep böyle görmek istiyoruz! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’yu hep böyle görmek istiyoruz!


Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği’ne bağlı 22 yelkenli yatçı, ilçemize gelerek 3 gün süreyle Tirebolu Limanı’nda demir attı…

Karadeniz Bölgesinde bir dizi geziye çıkan yatçılar, Giresun Adası’nı gezdikten sonra ilçemiz Tirebolu’ya gelerek, 3 gün süreyle burada demir attılar. Amatör denizciliğin bölgede gelişmesini hedefleyerek Yunanitan’ın Volos Limanı’ndan yola çıkan yatçılar, Gürcistan’ın Poti Limanı’na giderken uğradıkları Tirebolu’da 3 gün süreyle krallar gibi ağırlandılar.

DADD Ralli Karadeniz 2018 – 3 Ülke 1 Hikaye” adlı etkinlik kapsamında, Giresun Adası’nda yaptıkları incelemelerin ardından, Tirebolu Belediyesi’nin davetlisi olarak ilçemize gelen yatçılar, Tirebolu’da kaldıkları 3 günlük süre içinde liman içersinde eşsiz bir manzara oluşturdular. 22 yat ve 60 personelden oluşan grup dernek başkanı  Zafer Türkmen nezaretinde ilçemizde 3 gün konuk edildi. Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, ilçemizi ziyaret eden yatçılara, Tirebolu misafirperverliğini ziyadesiyle gösterirken; ilçemiz limanında 3 gün süreyle demir atarak eşsiz bir manzara oluşturan ekibin başkanı Türkmen’e, teşekkürlerini sunup gezi anısına kendisine plaket verdi.

Giresun Adası’nı dolaşıp Tirebolu Limanı’na 3 gün süreyle demir atan ve ilçemizde krallar gibi ağırlanan DADD ve Karadeniz Ekoloji Kalkınma Derneği mensupları, Tirebolu’da gördükleri sıcak ilgiden çok memnun kaldıklarını belirterek, 3’ncü gün sonunda buradan ayrılarak, Gürcistan’ın Poti Limanı’na gittiler.  12 Haziran’da Yunanistan’ın Volos Limanı’ndan yola çıkan ve Karadeniz Bölgesi’ndeki limanları ziyaret ettikten sonra 22 Ağustos’ta İstanbul’a dönecek olan yatçıların, Gürcitan’dan geri dönüşte Tirebolu’ya tekrar uğrayacakları öğrenilirken; 22 yelkenli tekneden oluşan ekibin, ilçemiz limanında sahnelediği görüntünün muhteşemliği hafızalara tatlı bir anı olarak kazınmış olup, ilçemizin bu görüntülere her zaman ihtiyaç duyduğunu ve bu tür görüntülerin devamlılığını beklediğimizi ifade etmek istiyoruz.