Tirebolu’yu küçük idareciler yönetti! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’yu küçük idareciler yönetti!


Tirebolu’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’ncu yıldönümü münasebetiyle öğrenciler temsili olarak bir günlüğüne makam sahibi oldular…

Tirebolu’da mülki amirlerin oturduğu makamlar, bir günlüğüne öğrencilerin oldu ve ilçeyi okullardan seçilen öğrenciler yönetti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’ncu yıldönümünü kutlama etkinlikleri kapsamında Tirebolu’da Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı bir günlüğüne öğrencilere teslim edilirken; söz konusu makamlara oturan minik öğrenciler büyük coşku ve heyecan yaşadılar.

Tirebolu’da 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla Kaymakam Salih Yüce’nin makamına İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi Feyza Bayram, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Hakan Baştürk’ün makamına Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu öğrencisi Ömer Enes Kaçar, Belediye Başkanı Burhan Takır’ın makamına Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan İlk/Ortaokulu öğrencisi Hatice Kübra Coşkun, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı…. makamına Mehmet Emin İskenderoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz’ın makamına Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencisi İlayda Yıldırım geçti.

Yarının büyükleri olan küçük öğrencileri makamlarında sevgi ve hoşgörüyle karşılayan mülki amirler, onların bayramını kutlayarak, büyüdüklerinde daha güzel makamlarda olmalarını temenni ettiler. Küçük öğrenciler, 22 Nisan’da gerçekleştirdikleri görevlerini, 23 Nisan’da yapılan bayram kutlamalarında da sürdürerek, büyük coşku yaşadılar. İlçe Protokolünü oluşturan küçük öğrenciler; Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı sıfatıyla stadyumda halkın ve öğrenci arkadaşlarının bayramını da kutladılar. İlçe mülki erkanını oluşturan Feyza Bayram, Ömer Enes Kaçar ve Hatice Kübra Coşkun üçlüsü, mikrofonu ellerine alıp tüm stadı dolaşarak, kutlama törenine ayrı bir renk kattılar. Bu arada, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Kaymakam adına birer konuşma yapan İlayda Yıldırım ve Feyza Bayram, büyük gurur yaşadılar. Öğrencilerin, kendi bayramları olan 23 Nisan’da büyük coşku içinde olmaları ve temsili yönetici olarak kutlamalara katılmaları, takdirle karşılanırken; bu uygulamanın gerçekleşmesini sağlayan İlçe Kaymakamı Salih Yüce’nin bu jesti, eğitim camiasında ve halk arasında büyük memnunluk yarattı.      


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir