Son Dakika

Nisan 13 2024 | Cumartesi
SPOR

Topal kardeşler, Tirebolu’nun gururu oldular…

25 Ocak’ta Arhavi’de yapılan Karadeniz Kulüplerarası Karate Şampiyonası’nda Topal kardeşlerden Emir Tunahan, altın madalya alırken; Ömer Batuhan’da bronz madalya ile döndü…

Antrenör Ercan Kara nezaretindeki Tirebolu Karate Takımı, 25 Ocak’ta Artvin-Arhavi’de yapılan 15 Temmuz Kulüplerarası Karadeniz Karate Şampiyonası’nda 1 altın ve 1’de bronz madalya aldı. Arhavi’deki şampiyonaya Yıldız Erkekler kategorisinde 5 sporcu ile katılan temsilcimizde, Topal kardeşlerin elde ettiği başarı, ilçemizde sevinçle karşılandı.

Yıldızlar kategorisinde final öncesinde birbirleriyle karşılaşmak zorunda kalan Topal kardeşlerden Emir Tunahan,  kardeşi Ömer Batuhan’ı yenerek, finale çıktı. 55 kiloda şampiyonayı 3’ncü olarak tamamlayan Ömer Batuhan Topal’ın mağlup olduğu kardeşi Emir Tunahan Topal, finalde karşılaştığı Trabzonlu rakibini 4-1’lik üstünlükle yenerken, kilosunda birinci oldu ve altın madalya almaya hak kazandı. Tirebolu Cumhuriyet Ortaokulu 8’nci sınıf öğrencisi olan Emir  Tunahan Topal ile bir kez daha gururlandıklarını söyleyen Tireboluspor Karate Takımının başarılı antrenörü Kara, sporcusunu ilk tebrik eden isim oldu.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler