Son Dakika

Mayıs 28 2024 | Salı
GÜNDEM

Trabzonlu öğretmen Tirebolu’da boğuldu!

Aslen Trabzonlu olup Görele’de görev yapan ve Tirebolu’da ikamet eden Müzik Öğretmeni Selim Balcı (37), Tirebolu Beygir Kumu Plajında yüzerken, akıntıya kapılarak gözden kayboldu..!

Tirebolu’da yeni sezonun ilk boğulma vakası meydana geldi ve Trabzonlu öğretmen Selim Balcı (37), denizde yüzerken, akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Arkadaşlarıyla Beygir Kumu Plajında yüzerken boğulan talihsiz öğretmeni arama çalışmaları devam ediyor.

Aslen Trabzonlu olan ve Görele’de görev yapan evli ve 2 çocuk babası Müzik Öğretmeni Selim Balcı (37), yanına misafir olarak gelen arkadaşlarıyla 29 Haziran Cumartesi günü saat 12.30 sıralarında Beygir Kumu Plajında yüzmek için denize girdi. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nca denize girilmemesi yönünde yapılan uyarılara rağmen, dalganın yoğun ve akıntının çok olduğu bir yerde serinlemek için denize giren genç öğretmen, arkadaşlarının gözü önünde akıntıya kapılarak kayboldu. Talihsiz öğretmeni kurtarmak isteyen arkadaşları da azgın dalgalarla boğuşurken boğulma tehlikesi geçirdiler ve etraftan yetişenlerin yardımıyla baygın vaziyette denizden çıkarılarak ambülansla hastaneye götürüldüler.

Tirebolu’da büyük üzüntü yaratan olayı duyanlar Beygir Kumu Plajına hücum ederken, talihsiz öğretmen Selim Balcı’nın da öğretmen olan eşi plaja gelerek, gözyaşlarına boğuldu. Arkadaşları Sema Balcı öğretmeni güçlükle teskin etmeye çalışırlarken; olay yerine gelen dalgıçlar ve kurtarma ekipleri denizde kaybolan öğretmeni arama-tarama faaliyetlerine başladı. Azgın dalgalar arasında gözden kaybolan talihsiz öğretmen Selim Balcı’nın cesedine henüz ulaşılamazken; olay yerine gelen yakınları ve arkadaşları da sinir krizleri geçirdi.

Öte yandan, Tirebolu’da Beygir Kumu Plajında boğulan Müzik Öğretmeni Balcı’nın, Görele’de görev yaptığı ve eşi Sema Balcı’nın da Doğankent’te çalıştığı öğrenildi. Balcı çiftinin 2 küçük çocukları bulunuyor. Balcı çiftinin Tirebolu’da oturdukları bildirilmiş olup; talihsiz öğretmeni arama-tarama çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.     

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler