Trafik sorunumuz çözülmeyecek mi? | Tirebolu Ekspress Haber

Trafik sorunumuz çözülmeyecek mi?

Tirebolu’da araçların gelişigüzel park yapmaları ve şehiriçi trafiğinin içler acısı hali, hem dükkancıları ve hem de vatandaşları canından bezdiriyor…

Motorlu araç sayısı her geçen gün büyük bir hızla artan Tirebolu’da, şehir içinde yaşanan trafik sorunu, herkesi mağdur ediyor. İlçede şehiriçi trafiğine makul bir düzenleme getirilemediği için, Tirebolu’nun trafik sorunu büyük bir sıkıntı yaratıyor.

 

İlçede araçların gelişigüzel yerlere park yapmaları, şehiriçi trafiğini allak-bullak ederken; özellikle semt pazarı kurulan Cuma günleri Tirebolu’da trafik arap saçına dönüyor. Basın ve yayın organlarında bu konuyu sürekli gündeme getiriyoruz, ama ilgili ve yetkili merciler bu sorunu bir türlü çözemiyor. Engebeli bir arazi yapısına sahip olan Tirebolu’da trafik sıkıntısı yaşanması normal, ancak bu soruna makul bir çözüm yolu bulmak zor mu?

Belediyenin bu konuyu çözümlemesi için elinde alternatifleri var, önümüzdeki gurbetçi mevsimi geliyor, o zaman Tirebolu’ya gelen araç sayısı daha da artacak ve ilçede trafik içinden çıkılmaz bir hal alacak. İşte bu nedenle Tirebolu’daki trafik sorununa acilen çözüm yolu bulunmalı ve şehir içindeki trafik keşmekeşliği mutlaka önlenmelidir. Trafik sorunu, Tirebolu için büyük bir dert olmuştur, bu sorunun ivedilikle çözümlenmesi gerekmekte ve beklenmektedir. İlçe sakinleri, yerel yöneticilerin soruna bir an önce el atmalarını istiyorlar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir