TUBİTAK ile yeni anlaşma yolda! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

TUBİTAK ile yeni anlaşma yolda!


Tirebolu İletişim Fakültesi, TUBİTAK’a hazırladığı ilk animasyon çalışmasını teslim etmesinin ardından yeni projeler için hazırlıklara başladı…

Giresun Üniversitesi’ne bağlı Tirebolu İletişim Fakültesi’nin, animasyon alanında yaptığı projeler ilgi görmeye başlarken; fakülte heyeti TUBİTAK’a ikinci ziyaretini gerçekleştirdi. 20 Şubat’ta gerçekleşen ziyarete katılan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Cem Feridunoğlu ile Öğretim Görevlileri Hakkı İşcan ve Vladimir Valerivich, TUBİTAK için yapılan ilk projede düşünülen revizyonları görüşmek üzere Ankara’da TUBİTAK yetkilileriyle bir araya geldiler.

Ufuk 2020 projesi kapsamında Tirebolu İletişim Fakültesi ile 8 yeni animasyon projesi daha gerçekleştirmek istediklerini bildiren TUBİTAK yetkilileri, ilk projeden çok memnun kaldıklarını belirterek, yeni projelerin bu yılın sonuna kadar yapılması konusunda fakülte yöneticileriyle ön anlaşma yaptılar. Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı ve heyet başkanı Prof. Dr. Elmas, TUBİTAK için tamamladıkları ilk çalışmanın üzerinden fazla zaman geçmeden yeni projeler için mutabakata varılmasının, yaptıkları işin kalitesini ortaya koyan bir gösterge olduğunu  belirterek, memnuniyet veren bu gelişmelerin, kendilerini yeni işler için daha da cesaretlendirdiğini söyledi.